• Wycieczka klas IV-VIII

          • W dniu 21 października uczniowie klas starszych wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Głównymi atrakcjami były Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie oraz Hala 100- lecia.

          • Wycieczka klas I -III

          • We wtorek 19 października klasy młodsze były na wycieczce w Łodzi. Zwiedziły Centrum Muzeum Włókiennictwa. Dzieci wzięły udział w warsztatach pt. „W kręgu żywiołów”, w czasie których wykonały plastyczną interpretację wybranych sił przyrody. Następnie odwiedziły Centrum Nauki i Techniki EC1, gdzie uczestniczyły w warsztatach  pn. „Pobawmy się elektrownią”, w czasie których miały możliwość poznania etapów produkcji energii elektrycznej oraz zabawy w interaktywną grę przybliżającą tę tematykę. Wiele radości sprawiło uczniom poznanie różnych zjawisk fizycznych z pomocą licznych przyrządów i specjalnie przygotowanych do tego celu stanowisk. Nie zabrakło też czegoś dla ciała - dlatego dzieci odwiedziły również MCDonald. Wycieczkowiczom sprzyjała wspaniała pogoda, która pozwoliła podziwiać uroki jesiennych krajobrazów. Wszyscy wrócili zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.

            Pragniemy  serdecznie podziękować Radnemu Powiatu Wieluńskiego Panu Józefowi Kowalowi za znaczące wsparcie finansowe, dzięki któremu wycieczka mogła się odbyć.

          • Lekcja biologii w klasie piątej

          • Na dzisiejszych zajęciach biologii klasa 5 poznała budowę komórki zwierzęcej, aby lepiej zapamiętać trudne nazwy organelli komórkowych uczniowie wykonali piękne modele komórek zwierzęcych.

            "Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę." B. Franklin

          • Bajkowy poranek...

          • W poniedziałek 18 października w klasie trzeciej zagościły bajkowe postaci. Uczniowie przebrani za wybranego przez siebie bohatera prezentowali znane i lubiane bajki, także te poznane na lekcjach. Nie zabrakło więc mrówki, myszki, Kopciuszka czy kruka. Po prezentacji utworów wszyscy bajkowi bohaterowie pląsali w rytmach samby. Zabawa była wyśmienita, a bajkowy poranek na długo zapadnie w pamięci trzecioklasistów.

          • Światowy Dzień Walki z Głodem

          • Dzisiaj, 18 października członkowie Szkolnego Koła P.C.K. przypomnieli szkolnej społeczności o kampanii Polskiego Czerwonego Krzyża na rzecz walki z głodem. Na gazetce ściennej Koła pojawiły się plakaty z informacjami o problemie głodu na świecie i w Polsce. Uczniowie zaprezentowali hasła zachęcające do szanowania i nie marnowania żywności.

            Zorganizowali akcję profilaktyczną "Poczęstuj się kanapką". Przygotowali kanapki, którymi poczęstowali uczniów i pracowników szkoły. Nasza akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

            Dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się w naszą akcję.

          • Pszczoły i miód

          • 15 paz w naszej szkole gościliśmy prawdziwego pszczelarza , który podczas warsztatów przekazał uczniom cenne informacje na temat życia i rozwoju pszczół. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się jak duże znaczenie mają miody dla zdrowia każdego z nas. Spotkanie zakończyło się degustacja pysznego, słodkiego miodu

            Projekt „Pszczoły i miód Made in Wieluń” jest realizowany przez Fundację Made in Wieluń. „Zadanie finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego »ŁÓDZKIE NA PLUS« na 2021 rok”

          • Światowy Dzień Mycia Rąk

          • "Ręce myjemy, bo zdrowi być chcemy"- pod takim hasłem obchodziliśmy dziś w naszej szkole Światowy Dzień Mycia Rąk.

            Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od zgromadzenia się przy gazetce tematycznej, gdzie uczniowie klas I-III, oraz przedszkolaki rozmawiały z przedstawicielką PCK na temat zarazków i bakterii. Dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Korzystając z lup, maluszki starały się zaobserwować małe brudki, niewidzialne zarazki na swoich pozornie czystych rączkach. Następnie uczniowie biorący udział w obchodach Światowego Dnia Mycia Rąk poznali poszczególne etapy prawidłowego mycia rąk, podczas praktycznych ćwiczeń w łazience. Największą atrakcją było jednak robienie mydlanych baniek. Zajęcie zakończyliśmy odśpiewaniem rymowanki pt. "Czyste ręce".

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 15 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez Samorząd Uczniowski.

            Nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni obejrzeli przygotowaną specjalnie dla nich, pełną humoru inscenizację.

            Na koniec akademii uczniowie złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli „Certyfikaty Anielskiej Cierpliwości”.

            Pracownicy szkoły dziękują Radzie Rodziców za pamięć i słodki poczęstunek.

          • U przedszkolaków smacznie i zdrowo!

          • Maluchy przyniosły do przedszkola marchewki i jabłuszka. Dzieci przy pomocy tarki wykonały surówkę owocowo - warzywną. Poznaliśmy właściwości zdrowotne marchewki i jabłka. Surówka była dodatkiem do śniadanka , smakowała wybornie. Po takiej porcji witamin przedszkolaki będą zdrowe i urosną szybko.

          • Światowy Dzień Walki z Głodem

          • 16 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Głodem.Od 24 września do 8 października wolontariusze Szkolnego Koła PCK w Sieńcu zbierali pieniążki do puszki na terenie naszej szkoły. Uczniowie i pracownicy naszej szkoły choć trochę wsparli programy dożywiania dla najbiedniejszych dzieci w naszym kraju.Dzisiaj puszka została przekazana do Oddziału Rejonowego PCK w Wieluniu.

            Dziękujemy wszystkim!

          • Pierogi...

          • Projekt "Wieluński folklor" realizuje Stowarzyszenie Łączy nas Wieluń.

            „Zadanie finansowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego »ŁÓDZKIE NA PLUS« na 2021 rok”.

            W ramach tego projektu gościliśmy dziś w szkole Panie ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Sieńcu ,Panią Burmistrz Joannę Skotnicką-Fiuk -prezesa Stowarzyszenia Łączy Nas Wieluń, rodziców oraz innych zaproszonych gości.

            Uczniowie klas 1-3 pod okiem Pań uczyły się lepić pierogi. Wyszły przepysznie!

            Takie spotkania organizowane są po to, by utrwalać przepisy kulinarne, korzystać z umiejętności i doświadczeń tradycji folklorystycznych i oczywiście przekazywać je młodszym pokoleniom.

          • Święto pieczonego ziemniaka

          • Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystali uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieńcu, którzy uczestniczyli w imprezie plenerowej na placu przy boisku szkolnym. „Święto Pieczonego Ziemniaka” to impreza z wieloletnią tradycją organizowana przez Samorząd Uczniowski. W oczekiwaniu na pyszne pieczone ziemniaki, nasi uczniowie z twarzami pełnymi uśmiechów i zadowolenia, brali udział w różnych konkurencjach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Było między innymi szukanie ziemniaków ukrytych na terenie szkoły, „Gorący ziemniak”, malowanie portretu Pana Ziemniaka, foto- budka, rzucanie ziemniakiem do celu, bieg z ziemniakiem na łyżce oraz wiele innych konkurencji sportowych. Wspólne rozgrywki były świetną okazją do integracji społeczności szkolnej i propagowania zdrowego stylu życia,a słoneczna pogoda była dodatkowym atutem dla tych miłych chwil spędzonych na świeżym powietrzu. Zakończeniem święta były mecze piłki nożnej oraz degustacja pieczonych ziemniaków. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę, miłą atmosferę i koleżeńską postawę.

          • Bezpieczna droga do szkoły

          • Uczniowie klasy 1 gościli Komendanta Straży Miejskiej w Wieluniu Pana Jarosława Surmę z pogadanką w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem zajęć było przypomnienie zasad bezpieczeństwa dzieci na drodze, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, omówienie znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej. Pan Komendant podkreślił także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach. Takie spotkania w naszej szkole odbywają się od wielu lat przynosząc wymierne efekty.

          • Koty, kotki i koteczki...

          • Uczniowie klasy 1 poznali życie swoich małych pupili - kotów oraz ich dużych kocich kuzynów. Oglądali filmy o życiu tych zwierząt, malowali, rozwiązywali zadania matematyczne, wykonywali zabawki- pompony, maski kotów oraz album.

          • Wizyta u Burmistrza Wielunia

          • Dzisiaj (05.10.2021r.) uczniowie klasy VIII z naszej szkoły, wspólnie z uczniami kl. VIII ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Masłowicach, odwiedzili Wieluński Ratusz. Uczniowie spotkali się z Burmistrzem Wielunia Panem Pawłem Okrasą. Gospodarz miasta i gminy Wieluń opowiedział młodym ludziom o zadaniach burmistrza, roli samorządu lokalnego oraz o najważniejszych zadaniach realizowanych przez gminę. Spotkanie z burmistrzem odbyło się w sali konferencyjnej, w której obradują komisje Rady Miejskiej Wielunia. Po udanym spotkaniu młodzież weszła na ratuszową wieżę, skąd mogła podziwiać panoramę Wielunia.

            Wycieczka nie zakończyła się po opuszczeniu gościnnych pomieszczeń Wieluńskiego Ratusza, bowiem na trasie wyprawy było jeszcze kilka punktów. Uczniowie przeszli spacerkiem po mieście, udając się do Muzeum Ziemi Wieluńskiej, gdzie zwiedzili wystawę „Świadkowie mówią… Wieluń 1 września 1939 r.”
            Pogoda dopisała, zatem podczas spaceru po mieście młodzież zobaczyła jeszcze kilka ważnych zabytków Wielunia (m.in. mury zbombardowanej fary, Kolegiatę Bożego Ciała, Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Pocieszenia). Na zakończenie wyprawy wszyscy udali się na dobre lody do cukierni.

          • 30 września - Dzień Chłopaka w naszej szkole!

          • Samorząd Uczniowski przygotował z tej okazji wiele atrakcji: akcję „Dzień w krawacie”, wybory „Super Chłopaka”, apel, mecz piłki nożnej oraz dyskotekę.

            Dziewczęta z poszczególnych klas brały udział w tajnych wyborach „Super Chłopaka”. Po podliczeniu głosów zwycięzcami okazali się:

            W kategorii klas 1-3 Bartosz Pasieka z klasy 3.

            W kategorii klas 4-8 Jakub Więsek z klasy 8.

            Ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów odbyło się podczas ogólnej uroczystości.

            Na wszystkich chłopców czekały atrakcje w postaci konkursów, w których nagrodami były bony uprawniające m.in. do jednorazowego zwolnienia z pytania na lekcji, dodatkowego punku na kartkówce itp. Chłopcy musieli się wykazać umiejętnością wiązania krawata, zaplatania warkocza, tańca, znajomością marek samochodów oraz piłkarzy. Nie mogło zabraknąć występów artystycznych przygotowanych przez dziewczęta, a następnie już w klasach smacznego poczęstunku.

            W naszej szkole wszyscy chłopcy są na medal i z okazji Dnia Chłopka składamy im najlepsze życzenia!!

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          • Jest to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne.

            Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W naszej szkole, w tym roku, w rolę czytających wcieliły się postacie z bajek. Uświadomiły, że książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci.

            Młodzi goście mogli zobaczyć jak wygląda praca w bibliotece, opowiedzieć o swoich ulubionych książkach czy poznać nowe propozycje, związane, np. z zainteresowaniami.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Wisławy Szymborskiej w Sieńcu
      • 601 141 767
      • Szkoła Podstawowa im. Wisławy Szymborskiej w Sieńcu, Sieniec 81b, 98-300 Sieniec Poland
      • Inspektor Ochrony Danych: Sławomir Mazur, tel. 727931623, e-mail: slawek6808@op.pl
  • Galeria zdjęć

      brak danych