• Nauczycielka informatyki naszej szkoły p. Joanna Stasiak otrzymała grant finansowy na realizację celów projektu  „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”. CMI to ogólnopolski projekt grantowy, którego celem jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie i stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenie uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Projekt „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

W Szkole Podstawowej w Sieńcu prowadzone jest kółko w ramach grantu algorytmicznego. Uczniowie klas 4 – 6 w pierwszym semestrze na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych będą uczyć się zaawansowanej algorytmiki oraz programowania w języku Scratch, C++ i Python. Natomiast w drugim semestrze zaplanowane są zajęcia z robotyki z mBot-ami.

Dzięki udziałowi w projekcie „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”, uczniowie uczestniczący w zajęciach w ramach kółka informatycznego będą mieli nie tylko możliwość rozwoju swoich zainteresowań i talentów ale również szansę na wykorzystanie i sprawdzenie swojej wiedzy w zawodach algorytmicznych. Zawody organizowane dla zespołów będą miały charakter lokalny z uwzględnieniem uczestnictwa w kolejnych etapach konkursów, począwszy od regionalnego po najwyższe rangą zawody ogólnopolskie, organizowane przez Politechnikę Łódzką.