• Rekrutacja ósmoklasistów

• 25 marca uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w spotkaniu promocyjnym szkół ponadpodstawowych powiatu wieluńskiego. Na spotkanie udali się do Szkoły Podstawowej w Masłowicach, gdzie dojechał specjalny autobus promujący ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023. Nasi uczniowie mogli zapoznać się z propozycjami wyboru dalszych kierunków kształcenia. Mamy nadzieję, że to pomoże młodzieży trafnie zaplanować swoją ścieżkę kariery zawodowej. :)

• Dzień Wiosny

• 21 marca był dniem wyjątkowo radosnym, gdyż dziś uczniowie naszej szkoły świętowali nadejście wiosny...

Obchodziliśmy:

• "Dzień bez plecaka" - zamiast tradycyjnego plecaka uczniowie przynosili swoje zeszyty, podręczniki, piórniki w dowolnym nosidle; dzieci były niesamowicie kreatywne,
            • "Zamianę ról" - uczniowie zastapili nauczycieli i prowadzili zajęcia; wypadli znakomicie,
            • "Kolorowe nakrycia głowy"  - uczniowie wykonali i prezentowali kolorowe nakrycia głowy.

Po uroczystym pochodzie z Marzanną, w szkole na dzieci czekały pyszne kiełbaski z grila.

• Światowy Dzień Osób z trisomią 21 chromosomu czyli Zespołem Downa

• 21 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Osób z trisomią 21 chromosomu czyli Zespołem Downa. Data obchodów patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych. Sama data - kombinacja liczb 21 i 3 - nie jest też przypadkowa, bowiem w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, podczas gdy osoby z Zespołem Downa - 3. Stąd inna nazwa tej choroby – trisomia 21.

Światowy Dzień Zespołu Downa nazywany jest również Dniem Kolorowej Skarpetki. Kolorowe skarpetki nie do pary są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. W tym roku nasza szkoła włączyła się w obchody „Dnia Kolorowej Skarpetki” - uczniowie założyli dwie niepasujące skarpetki, symbolizujące niedopasowane chromosomy. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że integrujemy się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.

• TYDZIEŃ Z OWOCAMI NA DRUGIE ŚNIADANIE

• W tym tygodniu Wolontariusze PCK pod kierunkiem Pani Bożeny Grajek po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowali akcję "Tydzień z owocami na drugie śniadanie".

Dzieci przynoszą na drugie śniadanie owoce bogate w witaminy. Jest to akcja prozdrowotna, której celem jest zachęcenie uczniów naszej szkoły do spożywania owoców jako źródła witamin oraz wyrobienie nawyku zdrowego odżywiania.

Uczniowie klasy VI i VII wykonali ciekawe plakaty promujące zdrowy styl życia. Zorganizowali także szkolny happening zachęcający uczniów do dbania o własne zdrowie bez względu na wiek. Były hasła reklamujące spożywanie poszczególnych owoców, śpiewanie piosenki pt. "Witaminki, witaminki" oraz poczęstunek owocami.

Akcja cieszyła się dużym powodzeniem i mamy nadzieję, że udało się nam zwrócić uwagę na to, jak ważne dla naszego zdrowia jest spożywanie produktów bogatych w witaminy oraz jakie konsekwencje niesie ze sobą nieprawidłowa dieta. Mamy też nadzieję, że przyczyniliśmy się do zmiany nawyków żywieniowych wszystkich uczniów. Na pewno w przyszłym roku będziemy kontynuować TYDZIEŃ Z OWOCAMI NA DRUGIE ŚNIADANIE.

• Dar serca

• Drodzy Rodzice i Uczniowie.

Bardzo Wam dziękujemy za włączenie się w akcję pomocy dla Ukrainy.
            ​​​​​​​Wszystkie otrzymane od Was dary zostały pogrupowane przez nasze uczennice i dostarczone do Oddziału Rejonowego PCK Wieluń, a stamtąd trafią do wszystkich potrzebujących.

Jeszcze raz dziękujemy za Waszą chęć niesienia pomocy, wrażliwość i okazane serce.