• Warsztaty fizyczno-chemiczne

• Dzisiaj naszą szkołę odwiedził zespół „Zaelektryzowani” z spektaklem "Poczuj chemię do fizyki”. Celem pokazu było przybliżenie uczniom tajników fizyki i chemii w prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych uczniów szkoły.
            Prowadzący zaprezentował widowiskowe eksperymenty i doświadczenia z helem, ciekłym azotem i wybuchowe spalanie wodoru oraz uczniowie mieli możliwość zaobserwowania poduszkowca. Zobaczyli oni, że nauka może być
            wesoła, ciekawa i pasjonująca.
            Ważne jest także, aby zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa przy próbie wykonywania doświadczeń, jedynie pod nadzorem osób dorosłych!

• Szkolne talenty

• W niedzielę 19 lutego z inicjatywy władz miasta zorganizowano uroczystość pod nazwą "Gala Wieluńskich Talentów". Statuetki z rąk burmistrza odebrali laureaci konkursów o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim oraz uczniowie mający na swoim koncie osiągnięcia sportowe.

Wśród uzdolnionej młodzieży znaleźli się także uczniowie naszej szkoły.

Gala Wieluńskie Talenty - YouTube - śpiewa Martyna Płuciennik, uczennica klasy piątej

• Spotkanie z farmaceutką

• W dniu dzisiejszym odbyło się kolejne spotkanie w ramach szkolnej innowacji "Poznaje ciekawe zawody, spotykam interesujących ludzi".
            W wydarzeniu uczestniczyły klasy 6-8. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali farmaceutki, pani Martyny Wróbel-Hadryś. Pani Martyna przybliżyła słuchaczom na czym polega praca farmaceuty, jakie należy posiadać umiejętności i predyspozycje, aby wykonywać ten zawód. Podczas prelekcji Pani Martyna pokazała uczniom w jaki sposób farmaceuta wykonuje m.in. maści według określonej receptury.
            Zaciekawieni uczniowie zadawali wiele pytań. Spotkanie z pewnością skłoni uczniów do wielu przemyśleń nad swoją zawodową przyszłością.

• Zapraszamy na fotorelację z walentynkowego spotkanie z Babcią i Dziadkiem.

Przedszkolaki i uczniowie klas I-III wykonali wyjątkowe wierszyki, piosenki oraz tańce.​​​​​​

Kilka filmów z występów wokalno-tanecznych.
            Zapraszamy na nasz kanał YouTube oraz playlistę

• Ciekawe lekcje

• Klasa 5 na lekcji biologii omawiała temat dotyczący budowy grzybów. To doskonała okazja do obserwacji mikroskopowych.

Natomiast uczniowie klasy czwartej podjęli wyzwanie mierzenia różnych przedmiotów w klasie. W ruch poszły miary, linie, linijki, ekierki, a nawet sznurek.

• Pasowanie na czytelnika

• Dnia 6 lutego 2023 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy 1. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję uczniowie klasy 4 i 5 przygotowali część artystyczną.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

• Czy lekcja może być nudna???

• Oczywiście, że nie! Uczniowie klasy 6 na lekcji biologii poznali interesujący świat pajęczaków. Wylinka pająka okazała się świetnym "modelem" do poznania budowy zewnętrznej tych organizmów. Dodatkowo uczniowie w ramach uczestnictwa w innowacji pedagogicznej "Zachwycajacy świat zwierząt" wykonali modele przestrzenne stawonogów.