• Święto pieczonego ziemniaka

• 29 września Samorząd Uczniowski zaprosił społeczność szkolną na coroczną uroczystość pożegnania lata, a powitania jesieni.

Na uczniów czekały liczne atrakcje w postaci zabaw, konkurencji sportowych oraz wesołej foto-budki. Po zabawie wszyscy smakowali pysznych pieczonych ziemniaków. Pogoda i humory dopisały.

• Uroczyste otwarcie ekopracowni

• W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie nowej pracowni ekologicznej. Uroczystego oddania do użytku pracowni i przecięcia symbolicznej wstęgi dokonała Pani Dyrektor Marlena Karaś oraz zaproszeni goście w osobach Pani Sołtys Bogumiły Gmyrek, Pani Bogumiły Czerniak - długoletniego przyjaciela szkoły oraz Pani Przewodniczącej Rady Rodziców Magdaleny Leply-Kodłubańskiej. W ramach otrzymanej dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pracownia została wyposażona w nowe meble, sprzęt multimedialny, mikroskopy, pomoce do nauki biologii, geografii, przyrody, fizyki i chemii. Na ścianie pojawiła się tapeta edukacyjna przedstawiająca Układ Słoneczny. Całość pracowni ozdobiły liczne rosliny doniczkowe. Spotkanie w tak licznym gronie było również okazją do prezentacji sprzętu informatycznego m.in. drukarki 3D, zakupionego w ramach programu MEiN "Labolatoriów przyszłości".

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieńcu serdecznie dziękują wszystkim osobom, które zaszczyciły szkołę swoją obecnością w tym ważnym dniu oraz wszystkim, którzy nieustannie wspierają szkołę w realizacji jej zadań.

Projekty wykonane za pomocą drukarki 3D

• Sprzątanie świata

• 22 września uczniowie naszej szkoły, jako placówka z tytułem EKO SZKOŁY 2022, jak co roku wzięli udział w ogólnopolskiej akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. W tym roku akcja toczy się pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze!". Uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawice, które otrzymali od Przedsiębiorstwa Komunalnego w Wieluniu udali się posprzątać tereny wokół szkoły i niedaleko położonego lasu. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów zebraliśmy wiele odpadów. Efekty naszych działań widoczne są na załączonych zdjęciach. Szczególne podziękowania kierujemu do Pana Karola Tomczyka szybką interwencję i pomoc

Podczas akcji uczniowie mieli również okazję zaobserwować cuda przyrody

• Rocznice wrześniowe

• W piątek 16 września 2022 roku w naszej szkole uczciliśmy uroczystym apelem dwie ważne dla Polski rocznice. Pierwsza to wybuch II wojny światowej, a druga – agresja ZSRR na Polskę. Przypomnieliśmy co działo się w tamtych czasach, wysłuchaliśmy wzruszających, patriotycznych piosenek, zadumaliśmy nad okrucieństwem tamtych lat. Musimy pamiętać o takich wydarzeniach, żeby nigdy więcej się nie powtórzyły…

• Spotkanie z policjantem

• W dniu dzisiejszym uczniowe klasy do pierwszej do trzeciej uczestniczyli w spotkaniu z policjantami. Dzieciom zostały przekazane najważniejsze wiadomości na temat bezpieczeństwa na drodze. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali odblaski.

• Nowoczesna ekopracownia w Szkole Podstawowej w Sieńcu

• Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, w ramach konkursu „Nasze Ekologiczne Pracownie”, powstała w naszej szkole nowoczesna, wieloprzedmiotowa pracownia, z której będą korzystać nasi uczniowie, by realizować założenia podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych, jak również rozwijać zainteresowania ekologią i ochroną środowiska.

Ekopracownia z założenia ma być miejscem gdzie uczeń chętnie podejmuje działania twórcze. Prowadzenie lekcji z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego, z użyciem różnorodnych, nowoczesnych pomocy dydaktycznych, filmów i gier edukacyjnych, plansz, modeli, a także zestawów badawczych wpłynie na lepsze, efektywniejsze przyswajanie wiedzy przez uczniów. Nasz pomysł na wyposażenie pracowni pozwoli również na poszerzenie oferty działań pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania uczniów.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 55 692,00 zł. Kwota dofinansowania ze środków funduszu na realizację zadania to 50 000,00zł.

• Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023

• W dniu dzisiejszym nastąpiła uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2022/2023. Pani Dyrektor wszystkich serdecznie powitała i życzyła sukcesów w nowym roku szkolnym.

Drodzy Uczniowie! Przed Wami wiele wyzwań, nowych odkryć, zabawy i nauki. Powodzenia!