• Uroczyste Ślubowanie w Szkole Podstawowej w Sieńcu

•

Jak przystało na szkolną tradycję październik to miesiąc, w którym społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Sieńcu przyjmuje do swojego grona w uroczystym Ślubowaniu i pasowaniu na ucznia klasy pierwszej nowe koleżanki i nowych kolegów. W tym roku to wydarzenie miało  miejsce we wtorek 25 października.

Pierwszoklasiści zaprezentowali się przed całą społecznością szkolną recytując wiersze, śpiewając piosenki, wykonując tańce.  Po pokazie swoich umiejętności i wiadomości zdobytych przez dwa pierwsze miesiące nauki szkolnej uczniowie w pięknych biretach na głowach i w podniosłej atmosferze przed pocztem flagowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia zostali pasowani przez panią dyrektor Marlenę Karaś na uczniów, a następnie z rąk wychowawczyni - pani Ewy Podyma otrzymali pamiątkowe dyplomy. Rodzice zaś obdarowali swoje pociechy rożkami obfitości oraz przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek. Na pierwszoklasistów czekała także niespodzianka od starszych kolegów. Były to pamiątkowe medale wydrukowane z wykorzystaniem drukarki 3D zakupionej w ramach programu MEiN  "Laboratoria przyszłości".

Uroczysty dzień został utrwalony w  pamiątkowych zdjęciach, ale z pewnością zostanie też na zawsze w sercach pasowanych pierwszaków.

Dzieciom przyjętym do grona uczniowskiej braci życzymy samych sukcesów i powodzenia w życiu szkolnym!

Zapraszamy również do odwiedzenia strony: wielun.naszemiasto

Rożki niespodzianki od rodziców. :)

• Dzień Edukacji Narodowej

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski zorganizował uroczysty apel. Uczniowie przygotowali na tą okoliczność humorystyczne przedstawienie, a Rada Rodziców wspaniały tort.

• Spektakl dla dzieci

•  W dniu dzisiejszym uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej uczestniczyli w spektaklu pt.  „Dzieci sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów". Celem spektaklu było zwrócenie uwagi dzieci jak bezpiecznie korzystać z Internetu.
            Po zakończonym spektaklu i po krótkiej przerwie nastąpiło interaktywne spotkanie online na żywo z bohaterami Plikiem i Folderem. Bohaterowie – Plik i Folder – zadawali nam pytania, a odpowiedzi na nie publikowaliśmy na kanale YouTube.

Organizatorem wydarzenia było NASK PIB, w ramach działań realizowanych jako Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które współtworzy Państwowy Instytut Badawczy NASK z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu "Digital Europe"