• Kolejny sukces naszych uczniów!

• 19 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie odbył się XVII Międzypowiatowy Konkurs Czytelniczy dla klas I-III, pod hasłem "Z książką dookoła świata". Po raz pierwszy patronat honorowy nad konkursem objął Kurator Oświaty.

Miło nam poinformować, iż nasze uczennice wykazały się bardzo dobrą pamięcią, świetną znajomością tekstu przeczytanych książek oraz doskonałym refleksem.

Zaszczytne II miejsce zdobyła Lena Drabik z klasy 3

wyróżnienie otrzymała Zofia Nykiel z klasy 2

Wyrazy uznania należą się dla Nataszy Pasieki z klasy 2, która podjęła się trudnego wyzwania i również reprezentowała naszą szkołę.

Głównym celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych, motywowanie do samodzielnego czytania, a także poszerzanie wiedzy dotyczącej innych kultur, tradycji i poznawanie niezwykłych zakątków świata.

W konkursie wzięło udział 21 uczestników z 9 szkół podstawowych.

Cieszymy się z osiągnięć naszych uczennic i życzymy dalszych sukcesów.

• Pętla Wieluńska 2023

• Mamy kolejne powody do dumy! 20 maja nasi uczniowie: Karina Majcher, Martyna Płuciennik, Tobiasz Płuciennik, Jakub Szeliga, Bartek Więsek i Jakub Grzesik wzięli udział w XV Masowym Biegu Ulicznym "Pętla Wieluńska".

W BIEGU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLASY IV-VI CHŁOPCÓW -600 m nasz uczeń Jakub Szeliga zdobył 3 miejsce

W BIEGU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLASY VII,VIII CHŁOPCÓW - 1000 m Bartek Więsek zdobył 4 miejsce, a Jakub Grzesik - 5 miejsce

Wszyscy uczniowie biorący udział w biegach zasługują na wielkie brawa! Jesteśmy z Was bardzo dumni!!!

• Łódzkie Dni Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych

• Nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w Łódzkim Dniu Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych na hali Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu. Rozgrywki sportowe były wspaniałą okazją do integracji młodzieży, a dla uczniów świetną zabawą. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony czas, a wszystkim uczestnikom gratulujemy formy.

• Konkurs "Zaczarowany świat w ilustracjach Jana Marcina Szancera"

• Uczennica klasy 3 Lena Drabik zdobyła wyróżnienie w Gminnym Konkursie Plastycznym poświęconym twórczości ilustratorskiej Jana Marcina Szancera, zorganizowanym przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Wieluniu z okazji 50-tej rocznicy śmierci artysty.

Prace innych uczestników, w tym uczniów klasy 2: Zofii Nykiel, Nataszy Pasieki oraz Mikołaja Pietrzaka także wzbudziły zachwyt jurorów.

• Święto Konstytucji 3 Maja

• Majowe święta były w naszej szkole okazją do realizacji projektów edukacyjnych z nimi związanych. Uczniowie klas starszych wykonali prace plastyczne oraz kotyliony związane z tematyką obchodzonych świąt.

Młodsze dzieci miały możliwość wykazania się umiejętnością wykorzystania programów graficznych do tworzenia naszych symboli narodowych. Poznawały także historię ojczystą związaną z uchwaleniem naszej pierwszej Konstytucji, śpiewały piosenki patriotyczne. Miały sposobność przypomnienia i utrwalenia hymnu narodowego oraz kształtowania właściwych postawy wobec Polskich symboli narodowych.

Mamy nadzieję, że nasi mali patrioci w przyszłości będą kochać i szanować Ojczyznę, jej tradycję i trudną, ale piękną historię.