• Dzień Bezpiecznego Internetu - cykl spotkań online

• ​​​​​​W tym roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach online zorganizowanych i poprowadzonych przez pracowników NASK. Lekcje odbywały się na 3 poziomach.

Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w lekcji pt: "Sieciaki – poznaj bezpieczny internet!". Podczas zajęć dzieci poznały drużynę Sieciaków i pozytywne zastosowania Internetu. Dowiedziały się też kim są Sieciuchy i na jakie zagrożenia w sieci należy uważać. W trakcie lekcji nie zabrakło też zabaw ruchowych.

Uczniowie klas 5-6 uczestniczyli natomiast lekcji pt: "Sok pomarańczowy i dezinformacja. Co mają wspólnego?"

Tym razem lekcja dotyczyła tak częstych ostatnio fakenewsów. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się co łączy sok pomarańczowy i dezinformację, jak nie dać się oszukać w mediach społecznościowych, czemu infulencerzy nie zawsze mają rację.

Najstarsi uczniowie szkoły dowiedzieli się czym jest cyfrowy ślad oraz jak może wpłynąć na naszą reputację online i wizerunek w internecie, jak media społecznościowe mogą wpłynąć na otrzymanie stażu lub pracy w wymarzonej firmie oraz jak sprawdzić, co o nas wie internet i jak zadbać o swoją prywatność w sieci. Zajęcia odbyły się pt: "Mój (nie)widzialny cyfrowy ślad"