• Społeczność  Szkoły Podstawowej w Sieńcu
            wszystkich rodziców na ​​​​​spotkanie
            z okazji  Dnia Mamy, Taty i Dziecka
            w dniu 1 czerwca 2022 r., o godzinie 10:00

• Spotkanie ze strażakami w dniu ich święta.

• Nasza szkoła gościła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieńcu. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca strażaka i otrzymali cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie wypadku, czy pożaru.

Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe 998 i 112.

Strażacy przekazali uczniom wiele cennych informacji miedzy innymi to w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Uczniowie zobaczyli , jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia.

Nasi goście zaprezentowali umundurowanie galowe i ekwipunek strażaków oraz pokazali wyposażenie wozu strażackiego.

To spotkanie wywarło na uczniach duże wrażenie. Zdobyta wiedza z pewnością przyda się w przyszłości.

Bardzo dziękujemy Panom Strażakom za poświęcony czas i cenne informacje.

• Wyniki I etapu Konkursu PUCHACZ PIOTR.

• Czekaliśmy i są.

Z przyjemnością informujemy,że z naszej szkoły do II etapu międzyszkolnego 6 Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego PUCHACZ PIOTR zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Zofia Nykiel, kl.I

Natasza Pasieka, kl.I

Mikołaj Pietrzak, kl.I

Konrad Prokop, kl.III.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wysokich wyników.

Drugi,międzyszkolny etap odbędzie się 10 maja 2022r.

Życzymy wszystkim naszym najmłodszym uczestnikom powodzenia!

MATEMATYKA TO JĘZYK ZA POMOCĄ KTÓREGO ZAPISANY JEST ŚWIAT.

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w ciekawych zajęciach matematycznych, które prowadziła Pani B. Mielczarek ze Studia Nauczania Matematyki MathRiders Wieluń. Dzieci doświadczyły, na czym polega fenomen metod MathRiders. Uczyły się matematyki poprzez zabawę: segregowały owoce, poznały diagram Carolla oraz przybliżono im pojęcia ułamków.

Pozwoliło im to jeszcze bardziej zaprzyjaźnić się z matematyką.

Po zajęciach dzieci stwierdziły, że matematyka może być naprawdę przyjemna i dla każdego łatwa.

• Wyróżnienie w konkursie

• Milo nam poinformować, że praca naszej uczennicy z klasy III, Wiktorii Pietrzak zdobyła wyróżnienie w Wojewodzkim Konkursie na Kartkę Świąteczną. Nasza lauteatka otrzymała dyplom i nagrody rzeczowe ufundowane przez Łódzki Dom Kultury. Gratulujemy!

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

• 22 kwietnia 2022 to bardzo ważna data dla wszystkich ludzi świata. To właśnie dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się warsztaty z tematyki poświęconej recyklingowi, które poprowadził pan Karol Tomczyk z Przedsiębiorstwa Komunalnego w Wieluniu. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega prawidłowa segregacja oraz w jaki sposób można nadać odpadom drugie życie.

Miło nam też przedstawić laureatów szkolnego konkursu, zorganizowanego z okazji obchodów w naszej szkole Międzynarodowego Dnia Ziemi. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem w wykonanie zadania konkursowego, które polegało na zaprojektowaniu EKOULOTKI.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce - Piotr Kostrzewa kl.8 oraz Martyna Płuciennik kl.4

II miejsce - Piotr Pabijaniak kl.6

III miejsce - Paulina Świt kl. 4 .

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Jeszcze raz gratulujemy

• 23 kwietnia - obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

• "Sitem czerpie wodę, kto chce uczyć się bez książki".

Andrzej Frycz - Modrzewski

Po raz kolejny świętowaliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Uczniowie klasy VI i VII eksponowali sparafrazowane książkowo przysłowia, jak na przykład: "Czytam, bo lubię", "Mowa jest srebrem, a czytanie złotem", "Apetyt rośnie w miarę czytania", "Ciekawość to pierwszy stopień do biblioteki", "Nie odkładaj do jutra tego co masz przeczytać dziś", "Wszędzie dobrze, ale w bibliotece najlepiej", "Kto nie ma w głowie, ten ma w książkach".

Miłośnicy literatury - łączcie się! Pozyskujcie dla pasji czytania kolejnych adeptów.