• Sportowe przedszkolaki

          • W dniu 16.09. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia ruchowo - sportowe przeprowadzone przez trenerów z Ogólnopolskiego Systemu Rozrywki Ruchowej. Były to zajęcia przy udziale rodziców przedszkolaków. Są to zabawy poprzez sport, rozwijające podstawy piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Zajęcia te są płatne. Zapraszamy dzieci do udziału.

          • Wrześnowe rocznice

          • Mamy obowiązek pamiętać o naszych przodkach i poprzednikach, którzy mimo represji i szykan pozostali do końca wierni Rzeczypospolitej

            Nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieńcu również PAMIĘTAJĄ, dlatego 17 września w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy agresji ZSRR na Polskę. Podczas wystąpienia, uczniowie przypomnieli historię 17 września 1939 r., kiedy to Polska została zaatakowana przez Związek Sowiecki. Uczniowie przybliżyli najważniejsze wydarzenia oraz wspólnie recytowali wzruszające wiersze i śpiewali piękne piosenki.

            Hołd niecodzienny został uświetniony obecnością Pana profesora Tadeusza Olejnika i przygotowaną przez niego prelekcją dla uczniów klas 6-8.

          • 15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki

          • Już od wielu lat 15 września jest dniem wyjątkowym dla dzieci na niemal całym świecie. To właśnie wtedy w ponad 180 krajach obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy.

            Obchody Dnia Kropki zostały zainspirowane powieścią Petera Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot”. Jest to opowiadanie o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Dzięki kropce dziewczynka uwierzyła w siebie. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli animowany filmik o małej Vashti, od której tak naprawdę zaczęła się historia kropki. Przesłanie bajki jest jedno- każdy ma jakiś talent (być może jeszcze ukryty).

            Uczniowie klas I-III również włączyli się w działania związane z tym wyjątkowym świętem.Kropka została motywem przewodnim wszystkich aktywności. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Kropka stała się bohaterem gier matematycznych, zabaw, opowiadań,prac plastycznych, a nawet ćwiczeń fizycznych.

            Życzymy naszym uczniom, by uwierzyli, że każdy z nas może być mistrzem w jakiejś dziedzinie. Każdy bowiem potrafi tworzyć. Czasem wystarczy zacząć od kropki…

          • Wycieczka rowerowa

          • W dniu 15 września nastąpiła finalizacja innowacji pedagogicznej „Poszukuję, obserwuję, wnioskuję..”

            Ostatnim etapem projektu była wycieczka rowerowa. Podczas wyjazdu uczniowie wykorzystywali w praktyce wiedzę zdobytą w ramach innowacji.

            W czasie wycieczki odwiedziliśmy miedzy innymi punkt widokowy w Olewinie, odkrywkę geologiczną w kamieniołomie piaskowca żelazistego oraz zbiornik wodny w Widoradzu.
            Wyprawa obfitowała w przygody! Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

          • Sprzątanie Świata

          • Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej już 28 akcji Sprzątania Świata, które organizuje Fundacja Nasza Ziemia. Hasło tegorocznej akcji to "myślę, więc nie śmiecę...", a jej celem jest zachęcenie do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska. W tegorocznej akcji podjęliśmy wyzwanie posprzątania okolic terenu wokół szkoły i pobliskich dróg. Worki i rękawice dostarczyło nam Przedsiębiorstwo Komunalne z Wielunia - dziękujemy!!!

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

          • Dziś, 1 września miało miejsce uroczyste rozpoczęciu roku szkolnego 2021/2022. Inauguracja jak co roku rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie o godzinie 9.00 odbyła się uroczystość w sali gimnastycznej.

            Uczniów, rodziców oraz przybyłych gości powitała Dyrektor Szkoły pani Marlena Karaś.

            Dyrektor życzyła uczniom dobrych ocen, nauczycielom, aby praca sprawiała im satysfakcję, a wszystkim pracownikom podziękował za wysiłek, trud i chęć pracy dla dobra uczniów i całej społeczności szkolnej. Po części oficjalnej, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

            Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy, aby ten nowy rok był udany, pełen nowych doświadczeń i sukcesów!

          • Nowe inwestycje w naszej szkole

          • Nasza szkoła przeszła remont sali gimnastycznej. Stary parkiet został rozebrany, a na jego miejsce została założona nowoczesna nawierzchnia. Sala została odmalowana i czeka już na uczniów. :)

             

            Ponadto w wyniku konkursu "Nasze Ekologiczne Pracownie" organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi otrzymaliśmy dotację w wysokości 50 000 zł na zadanie pt. "Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej w Sieńcu".

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

          • 25 czerwca nastąpiło rozdanie świadectw i nagród oraz przekazanie sztandaru szkoły młodszym kolegom. To wyjątkowy dzien dla absolwentów, którzy zakończyli naukę w naszej szkole. Wszystkim życzymy udanych wakacji.

          • Innowacja pedagogiczna

          • Wśród wielu działań naszej szkoły nie może zabraknąć zadań związanych z realizacją innowacji pedagogicznych.

            W bieżącym roku szkolnym uczniowie wraz z nauczycielami podejmują wiele ciekawych i twórczych zadań związanych z naszym kolejnym projektem pod nazwą: „Poszukuję,obserwuję,wnioskuję…”

            Zajęcia innowacyjne odbywają się w oparciu o zaplanowana wycieczkę rowerową. Przed wyjazdem na terenie szkoły mają miejsce zajęcia przygotowawcze, obejmujące wiele przedmiotów nauczania. Po wycieczce odbędą się działania podsumowujące całokształt przedsięwzięcia.

            Czwartoklasiści, w ramach przydzielonych klasom zadań, przygotowali pokaz na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wyjaśnili, jak przygotować sprzęt do wycieczki rowerowej.

            Uczniowie klasy ósmej przygotowali i opracowali trasę przejazdu na podstawie internetowej mapy. Za pomocą aplikacji komputerowej trasę przejazdu ósmoklasiści udostępnili uczniom klasy szóstej. Szóstoklasiści podjęli kolejne wyzwanie - przygotowali wstępne obliczenia czasu przejazdu, odległości oraz średniej prędkości wycieczki. Przydzielone zostały zadania typu: mierzenie czasu i pokonanej odległości, zapisywanie czasu startu oraz powrotu do szkoły, odpoczynku.

            Uczniowie klasy 8 przygotowali dla swoich młodszych kolegów mini wykład na temat pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpieczeństwa podczas wycieczki rowerowej.

            Ze względu na upalny dzień wycieczka rowerowa została odwołana. :( Pojedziemy w innym terminie. Wszyscy byliśmy zawiedzeni, ale czy można połączyć naukę z przyjemnością? Oczywiście, że tak! 
            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach na świeżym powietrzu prowadzonych przez Pana Piotra Lewika. 
            Pan Piotr opowiadał o tym jak wyglądało ukształtowanie terenu Sieńca i okolic tysiące lat temu i zmianach, które dokonywały się na przestrzeni wieków.
            Zajęcia te dały naszym uczniom oczekiwany efekt- poznania własnego regionu w przyjemnej oprawie.

            Nasze działania związane z innowacją powoli dobiegają końca. Chcemy być najlepsi, a po dzisiejszej wyprawie w teren  znamy odpowiedzi na bardzo trudne pytania. Czegóż my się nie dowiedzieliśmy o zróżnicowaniu geograficznym okolic Sieńca?! Wykorzystamy z pewnością te wiadomości w kolejnych latach.

                Gdybyście chcieli startować w teleturnieju, mamy dla was listę zagadnień! Możemy pełnić rolę ekspertów, bo znamy odpowiedzi po dzisiejszych zajęciach.

            1. Dlaczego w okolicach Widoradza i Olewina możemy zobaczyć różnokolorowe skały?

            2. Dlaczego Warta płynęła niegdyś w pobliżu Sieńca?

            3. Z jakich powodów nie wydobywamy soli znajdującej się pod Sieńcem?

            4. Dlaczego obecnie nie wznosi się domów  ze skał wapiennych i piaskowcowych?

            5. Jaki wpływ na ukształtowanie powierzchni Sieńca miały ruchy górotwórcze,  które stworzyły Alpy i Karpaty?

            6. Kiedy obszar Sieńca był lądem, a kiedy pozostawał zalany morzem?

            7. Dlaczego na wzgórzach Widoradza nie odnaleziono kości dinozaurów?

          • Rowerowa wycieczka

          • Klasa pierwsza, druga i dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę rowerową po okolicy. Miło spędziły czas na grach i zabawach na świeżym powietrzu. Piknik w cieniu leśnych drzew umili rodzice słodkim poczęstunkiem.

          • Piknik klasy 4

          • W czwartek 17 czerwca uczniowie klasy 4 wraz z wychowawcą spędzili czas na pikniku klasowym. Każdy przyniósł ze sobą ulubione przekąski, napoje, gry i sprzęt sportowy.

            Na trawie, na boisku rozłożyliśmy koce, przygotowaliśmy "stół piknikowy". Był to przyjemny czas zabawy i wypoczynku, podczas którego nikt się nie nudził.

          • Wycieczka - Termy Uniejów

          • W dniu 17 czerwca uczniowie klas 5-8 uczestniczyli w wycieczce do Uniejowa. Zarówno pogoda jak i świetne nastroje dopisywały od rana. O tym, że był to udany wyjazd świadczy poniższa fotorelacja:

          • Święto truskawki

          • Dzisiaj, uczniowie klasy III poszerzyli swoją wiedzę o najsmaczniejszym letnim owocu- truskawce. Dogłębnie poznali jej smak i zapach. Zapoznali się z bogactwem składników odżywczych. Wiedzą już ile zdrowia skrywa się w małej, czerwonej, soczystej truskawce. Przygotowali także wiele kulinarnych atrakcji.

            Menu było następujące:

            - sernik na zimno z galaretką truskawkową i truskawkami,

            - jogurt truskawkowy,

            - sorbet truskawkowy,

            - szaszłyk owocowy.

            Było to bardzo ciekawe zajęcie.

            W naszym przedszkolu też obchodziliśmy Dzień Truskawki. Przedszkolaki wraz z panią zrobiły z truskawek koktajl owocowo - jogurtowy, lody sorbetowe oraz galaretkę z truskawkami. Wszystkie desery były przepyszne!!!

          • Spotkanie z autorką książki "Jak powstał Wieluń. Legenda" - Joanną Gradowską

          • Grupa przedszkolna oraz uczniowie klas I- III naszej szkoły spotkali się z autorką książki "Jak powstał Wieluń. Legenda".

            Pani Joanna zabrała dzieci w legendarną podróż, związaną z powstaniem Wielunia. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści p. Gradowskiej.

            Na koniec spotkania można było zakupić książkę, a także uzyskać autograf jej autorki.

          • Sukces uczennic klasy trzeciej

          • Rozstrzygnięto Gminny Konkurs Plastyczny „Najważniejsze wydarzenie w mojej rodzinie”.

            W kategorii klas 1-3 nasze uczennice zajęły:

            1 miejsce - Paulina Świt

            3 miejsce - Karina Majcher

            Gratulujemy!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Wisławy Szymborskiej w Sieńcu
      • 601 141 767
      • Szkoła Podstawowa im. Wisławy Szymborskiej w Sieńcu, Sieniec 81b, 98-300 Sieniec Poland
      • Inspektor Ochrony Danych: Sławomir Mazur, tel. 727931623, e-mail: slawek6808@op.pl
  • Galeria zdjęć

      brak danych