• O naszej szkole

• Szkoła Podstawowa w Sieńcu jest miejscem, w którym dzieci czerpią radość z nauki, poszerzania swoich horyzontów myślowych oraz rozwijania talentów i zdolności. Nadrzędnym celem naszej szkoły jest kształcenie i wychowywanie odpowiedzialnych, inteligentnych, zaradnych oraz pełnych radości życia młodych ludzi.
          Dzieci mają szansę na rozwijanie swoich zainteresowań biorąc udział w licznych zajęciach pozalekcyjnych, prowadzonych przez wykwalifikowanych nauczycieli naszej szkoły. W poznawaniu świata i odkrywaniu jego tajemnic pomaga uczniom bogato wyposażona biblioteka oraz pracownia komputerowa z dostępem do Internetu. Szkoła posiada także pracownię matematyczno przyrodniczą oraz polonistyczną. Dzieci uczą się języka angielskiego. Wszystko to powoduje, że uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy w licznych konkursach przedmiotowych, recytatorskich, plastycznych i muzycznych. Sami także organizujemy konkursy dla uczniów innych szkół.

Szkoła Podstawowa w Sieńcu posiada również bogate zaplecze sportowe w postaci sali gimnastycznej oraz boisk do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowanie tańcem nowoczesnym z elementami gimnastyki artystycznej.

Organizujemy dla uczniów wycieczki, podczas których dzieci mogą poznać ciekawe miejsca w Polsce ale także nie mniej interesujące zakątki naszego regionu. Uczniowie biorą aktywny udział w życiu kulturalnym szkoły, przygotowując liczne imprezy dla swoich kolegów, ale również rodziców oraz społeczności lokalnej. Na stałe do kalendarza imprez lokalnych weszła organizowana w szkole choinka noworoczna a także festyn rodzinny, podczas których wszyscy mogą podziwiać jak pięknie śpiewają, tańczą, grają na instrumentach oraz wcielają się w różne role uczniowie naszej szkoły.

Piękne, zadbane i pełne roślin otoczenie naszej szkoły zachęca swoim urokiem i zaprasza do wejścia. Natomiast pełne kolorowych prac i rysunków dzieci wnętrze sprawia, że w szkole panuje przyjemna, wesoła atmosfera a dzieci czuja się tutaj naprawdę wspaniale.
          Rodzice mogą być spokojni, wiedząc, że dzieci są bezpieczne spędzając czas na świetlicy szkolnej pod okiem nauczycieli od 7:00 do 15:00. Nad sprawnym i bezpiecznym żeglowaniem naszego okrętu po morzu wiedzy czuwa pani dyrektor mgr Marlena Karaś.