• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• W dniu dzisiejszym odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022 oraz pożegnanie Klasy Ósmej. Było pięknie, podniośle i bardzo wzruszająco.

Kochani Absolwenci!

Życzymy Wam najlepszych wyborów w życiu, odwagi do spełnienia marzeń oraz wytrwałości w realizacji najśmielszych planów.

Przyszłość należy do Was!

• Bezpieczeństwo podczas wakacji

• Zbliżają się wakacje,dlatego uczniowie klas 1-3 w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” spotkali się z Komendantem Straży Miejskiej w Wieluniu Panem Jarosławem Surmą.

Celem wizyty było przypomnienie uczniom zasad bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku i uczulenie ich na czyhające zagrożenia.

Na zakończenie spotkania uczniowie klasy 1 otrzymali dyplomy, ksiazeczki pt”Bezpiecznie nad wodą” oraz znaki odblaskowe.

• Wyjazd przedszkolaków

• W dniu 07.06.2022 roku przedszkolaki były na wycieczce w Wieluniu. W kinie SYRENA obejrzeli bajkę animowaną pt. "Wilk i spółka". Następnie zjedli pyszne lody w cukierni "U Jarka". Kolejnym punktem programu wycieczki był park rozrywki "FUN ZONE". Dzieci bawiły się na trampolinach i placu zabaw z kulkami, zjeżdżalniami, huśtawkami itp.

• Wycieczka uczniów klas IV - VIII

• 8 czerwca uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Łodzi. Uczniowie zwiedzili Muzeum Miasta Łodzi, Centralne Muzeum Włókiennictwa oraz Centrum Nauki i Techniki EC1

• Zakończenie projektu CMI

• W szkole zakończyliśmy z powodzeniem projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego.
            Był to projekt algorytmiczny. Celem programu był rozwój umiejętności rozwiązywania zagadnień praktycznych z zastosowaniem algorytmiki. Uczniowie głównie programowali w języku Scratch. Poznali też podstawy języka C++. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz książkę z nauką programowania.
            Na koniec zorganizowaliśmy mały poczęstunek.
            Wszyscy zadeklarowali chęć nauki w przyszłym roku szkolnym, co ogromnie cieszy i bardzo motywuje do pracy. :)

• Konkurs Wiedzy Przyrodniczej

• Piękno natury uwrażliwia, dodaje siły i bywa natchnieniem. Dlatego uczniowie naszej szkoły chętnie przystąpili do I Gminnego Konkurs Wiedzy Przyrodniczej. Paulina Świt, Mikołaj Mordaka oraz Tobiasz Płuciennik- uczniowie klasy IV godnie reprezentowali naszą społeczność szkolną. Gratulujemy wiedzy przyrodniczej.

• Nasi sportowcy z III klasy

• Klasa III wzięła udział w międzyszkolnym turnieju dla klas trzecich pod nazwą "Zręczniaki". Rozgrywki uczyły młodszych uczniów sportowej rywalizacji i sprawiły dużo frajdy. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a drużyna otrzymała piłkę. Dziękujemy organizatorom za dobrą zabawę, a naszym małym sportowcom za wielką wolę walki i reprezentowanie szkoły.

• Ciagle jeszcze istnieją wśród nas anioły.
            Nie mają wprawdzie skrzydeł,
            lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich,
            a szczególnie dla dzieci.

Serdecznie dziękujemy:

- Pani Sołtys Bogumile Gmyrek

- Stowarzyszeniu Gospodyń Wiejskich w Sieńcu

- Państw u Bogumile i Zdzisławowi Czerniakom

- Piekarni Szuster

- Radzie Rodziców przy SP Sieniec

- Wszystkim Rodzicom zaangażowanym w organizację Dnia Dziecka dla uczniów naszej szkoły.

• Dzień Dziecka w naszej szkole

• Dziś w naszej szkole odbyła się plenerowa impreza rodzinna pod nazwą "Dzień Dziecka i Sportu". Powodem do świętowania był oczywiście Dzień Dziecka, ale również niedawno obchodzony Dzień Matki oraz zbliżający się Dzień Ojca.

Przy kawie i pysznym cieście rodzice mieli okazję popatrzeć na występy artystyczne dzieci, następnie dołączyli do wspólnych gier i zabaw. Nie zabrakło kiełbasek z grilla, popcornu i waty cukrowej. Atrakcją dla dzieci były dmuchańce, foto- budka, malowanie twarzy oraz wiele ciekawych aktywności ruchowych.

Belgijka w wykonaniu dzieci i rodziców :)

• Konkurs recytatorski

• 31 maja 2022 r. nasi uczniowie z klas 0-3 wzięli udział w XII Gminnym Konkursie Recytatorskim - "Totus Tuus - Cały Twój Maryjo!". który odbywał się w SP im.Władysława Bełzy w Bieniądzicach. W konkursie wyróżnienie otrzymały Kinga Wróbel oraz Lena Drabik