• "Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.

Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie"

Serdeczne podziękowania dla Pana Roberta Grzesika oraz Pawła Ciupy i Kacpra Ciupy

za bezinteresowną pomoc przy rozładunku opału.

SP W Sieńcu

• Turniej szachowy

• „Świąteczne spotkanie przy szachach” to impreza szachowa zorganizowana przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu Oddział w Wieluniu, w której uczestniczyła nasza uczennica Julia Majcher. Julka świetnie poradziła sobie w rozgrywkach, wykazała się kreatywnością i logicznym myśleniem, a rywalizacja była naprawdę zacięta. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. W programie świątecznego spotkania było również ubieranie choinki i poczęstunek.

• Nagroda dla Natalki

• Miło nam poinformować, że nasza uczennica klasy pierwszej Natalia Świt znalazła się w grupie wyróżnionych uczniów w konkursie plastycznym "Świąteczna pocztówka do Mikołaja" zorganizowanym przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Wieluniu. Naszej laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Brawo Natalka!

• Jasełka

• Śnieżny wieczór, piękna świątynia, a w niej rozśpiewani uczniowie naszej szkoły...W takiej scenerii wystawiliśmy jasełka "Oto narodziła się dziś Miłość". Zebrani goście mieli okazję za sprawą małych aktorów podziwiać scenę zwiastowania, moment narodzenia Jezusa, czuwających pasterzy i królów podążających z darami. Wszystko to przy dźwiękach starych kolęd i nowych pastorałek.

• Szkolna Wigilia

• Święta Bożego Narodzenia to szczególne święta. Mają one ogromną moc oraz towarzyszy im wyjątkowa atmosfera. Tę magię świąt można było poczuć na zorganizowanej w dniu 16 grudnia- Wigilii szkolnej. To było wspaniałe spotkanie, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna. Stosownie na początku wieczerzy odczytany został fragment Ewangelii. Wspólnie odmówiono modlitwę, połamano się opłatkiem oraz złożono piękne życzenia. Panowała niezwykle miła, życzliwa, rodzinna atmosfera. Rozstając się melodię wspólnie zaśpiewanych kolęd zanieśliśmy do naszych domów by zanucić ją w okresie świąt z naszymi bliskimi.

Serdeczne podziękowania dla rodziców klasy 7 i 8 za przygotowanie przepysznych potraw wigilijnych.

• Złoty medal dla Kacpra

• W dniu 8 grudnia 2022 r. w Wieluniu odbył się VII Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły- Kacper Mordaka- zajął I miejsce w swojej kategorii. Rywalizacja była niezwykle zacięta, ale przebiegała zgodnie z zasadą fair play. Emocjonujące wyścigi, medale, radość i uśmiech to wszystko stworzyło niepowtarzalną atmosferę. Brawo Kacper!!

• Wycieczki do kina

• 7 grudnia uczniowie klas starszych obejrzeli spektakl "Legendy Słowian" w wykonaniu aktorów scen wrocławskich. Wróciliśmy pamięcią do czasów Piasta i Rzepichy, mogliśmy podziwiać Juratę, królową Bałtyku. Piękne kostiumy, scenografia, gra aktorska zachwyciły naszych uczniów.

Uczniowie klas 0-4 uczestniczyli w piątek 9 grudnia w spektaklu "Ach,ta Pippi" w Kino-Teatrze Syrena. Tego samego dnia podczas warsztatów w Bibliotece Pedagogicznej w Wieluniu mieli także okazję wykazać się kreatywnością wykonując własnoręcznie świąteczną kartkę. Trudy tworzenia osłodzone zostały podczas wizyty w cukierni. To był kolejny bardzo udany wyjazd.

• 6 grudnia - Mikołajki szkolne.

• Chociaż niektórzy nie wierzą w istnienie świetego Mikołaja, to oczywiście też czekają z niecierpliwością na jego przyjście.

Dziś w naszej szkole Mikołaj miał wielu pomocników

• Barbórka

• Przedszkolaki oraz klasy I-III uczestniczyły w spotkaniu z górnikiem panem Zdzisławem Czerniakiem pracownikiem Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Uczniowie zapoznali się z pracą górnika oraz odbyli wirtualny spacer po bełchatowskiej kopalni. Mieli też okazję zobaczyć okazy brył węglowych. Z zainteresowaniem przyjrzeli się galowemu mundurowi oraz przymierzali górniczą czapkę. Kto wie, może wśród naszych uczniów są przyszli górnicy? Dziękujemy naszemu gościowi za ciekawe spotkanie, a wszystkim górnikom składamy najlepsze życzenia z okazji ich święta.