• Podziękowanie

• Dziękujęmy serdecznie uczniom i ich rodzicom za zrozumienie i ogromne wsparcie w przedświątecznej akcji dla seniora i osób niepełnosprawnych.

• Konkurs na kartkę świąteczną w języku obcym

• Uczniowie klas 1-8 naszej szkoły mogli zaprezentować swoje umiejętności plastyczne i językowe w konkursie na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Cieszył się on dużym zainteresowaniem, a uczestnicy wykorzystali mnóstwo ciekawych technik i pomysłów na wykonanie kartki. Życzenia zostały sformułowane w języku angielskim, niemieckim, ukraińskim i hiszpańskim.

Laureatami konkursu zostali:

w klasach 1-4:

I miejsce: Martyna Płuciennik kl. V

II miejsce: Lena Drabik kl. II

III miejsce: Konrad Prokop kl. III

w klasach 5-8:

I miejsce: Lena Woźniak kl. VIII

II miejsce: Piotr Kostrzewa kl. VIII

III miejsce: Daniel Pawlak kl. VIII

Wyróżnienia otrzymują: Alicja Świt kl. V, Jakub Szeliga kl. V

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom!

• MATEMATYKA W TECHNICE

• Klasa I realizowała II moduł pt. "Matematyka w technice" w ramach projektu "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki".

Zadaniem uczniów było wykonanie karmnika dla ptaków z wykorzystaniem surowców wtórnych. Właściwe wykonanie karmnika związane było z prawidłowym zaplanowaniem swojej pracy, przygotowaniem i odmierzaniem potrzebnych materiałów. Uczniowie wiedzą już, że matematykę można zastosować w praktyce w czasie prac technicznych.

Chociaż już wiosna, jednak karmniki przydadzą się następnej zimy, aby dokarmiać ptaki.

• „Zawsze znajdzie się właściwa osoba dla danej książki. I książka dla osoby”

Dnia 1 kwietnia w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję uczniowie klasy VI i VII przygotowana krótką część artystyczną, podczas której uczniowie klasy I odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

• Światowy Dzień Budyniu

• Przedszkolaki z Sieńca poznały historię powstania budyniu i jego skład.Dzieci już wiedzą, że to deser na bazie mleka, z dodatkiem skrobi,cukru i substancji smakowo - zapachowych. Budyń jest źródłem wapnia, witamin A oraz D. Z pomocą pani Małgosi przygotowaliśmy budyń waniliowy z musem truskawkowym.

• Spotkanie z Małym Księciem.

• Uczniowie klas starszych w czwartek 31 marca mieli okazję zobaczyć poetyczną i pełną refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu w Kinoteatrze "Syrena". Opowieść o odpowiedzialności, wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka poruszyła wszystkich wielbicieli tej historii.

Odwiedziliśmy również pobliską cukiernię.