• MATEMATYKA W TECHNICE

03.04.2022

Klasa I realizowała II moduł pt. "Matematyka w technice" w ramach projektu "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki".

Zadaniem uczniów było wykonanie karmnika dla ptaków z wykorzystaniem surowców wtórnych. Właściwe wykonanie karmnika związane było z prawidłowym zaplanowaniem swojej pracy, przygotowaniem i odmierzaniem potrzebnych materiałów. Uczniowie wiedzą już, że matematykę można zastosować w praktyce w czasie prac technicznych.

03.04.2022

„Zawsze znajdzie się właściwa osoba dla danej książki. I książka dla osoby”

Dnia 1 kwietnia w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję uczniowie klasy VI i VII przygotowana krótką część artystyczną, podczas której uczniowie klasy I odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki c

• Światowy Dzień Budyniu

03.04.2022

Przedszkolaki z Sieńca poznały historię powstania budyniu i jego skład.Dzieci już wiedzą, że to deser na bazie mleka, z dodatkiem skrobi,cukru i substancji smakowo - zapachowych. Budyń jest źródłem wapnia, witamin A oraz D. Z pomocą pani Małgosi przygotowaliśmy budyń waniliowy z musem truskawkowym.

• Spotkanie z Małym Księciem.

03.04.2022

Uczniowie klas starszych w czwartek 31 marca mieli okazję zobaczyć poetyczną i pełną refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu w Kinoteatrze "Syrena". Opowieść o odpowiedzialności, wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka poruszyła wszystkich wielbicieli tej historii.

Odwiedziliśmy również pobliską cukiernię.

• Rekrutacja ósmoklasistów

26.03.2022

25 marca uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w spotkaniu promocyjnym szkół ponadpodstawowych powiatu wieluńskiego. Na spotkanie udali się do Szkoły Podstawowej w Masłowicach, gdzie dojechał specjalny autobus promujący ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023. Nasi uczniowie mogli zapoznać się z propozycjami wyboru dalszych kierunków kształcenia. Mamy nadzieję, że to pomoże młodzieży trafnie zaplanować swoją ścieżkę kariery zawodowej. :)

• Dzień Wiosny

21.03.2022

21 marca był dniem wyjątkowo radosnym, gdyż dziś uczniowie naszej szkoły świętowali nadejście wiosny...

Obchodziliśmy:

• "Dzień bez plecaka" - zamiast tradycyjnego plecaka uczniowie przynosili swoje zeszyty, podręczniki, piórniki w dowolnym nosidle; dzieci były niesamowicie kreatywne,
                  • "Zamianę ró
                • TYDZIEŃ Z OWOCAMI NA DRUGIE ŚNIADANIE

21.03.2022

W tym tygodniu Wolontariusze PCK pod kierunkiem Pani Bożeny Grajek po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowali akcję "Tydzień z owocami na drugie śniadanie".

Dzieci przynoszą na drugie śniadanie owoce bogate w witaminy. Jest to akcja prozdrowotna, której celem jest zachęcenie uczniów naszej szkoły do spożywania owoców jako źródła witamin oraz wyrobienie nawyku zdrowego odżywiania.

• Dar serca

06.03.2022

Drodzy Rodzice i Uczniowie.

Bardzo Wam dziękujemy za włączenie się w akcję pomocy dla Ukrainy.
                  ​​​​​​​Wszystkie otrzymane od Was dary zostały pogrupowane przez nasze uczennice i dostarczone do Oddziału Rejonowego PCK Wieluń, a stamtąd trafią do wszystkich potrzebujących.

Jeszcze raz dziękujemy za Waszą chęć niesienia pomocy, wrażliwość i okazane serce.

• Zaproszenie!

Wszystkich rodziców przyszłych

przedszkolaków (dzieci od lat 3)

uczniów klasy pierwszej

serdecznie zapraszamy do szkoły
                  na zapoznanie się z naszą placówką.

Zapraszamy do kontaktu:

e-mail: sp.sieniec@wp.pl

Przypominamy, że od 17 lutego można wypełniać elektronicznie wnioski, jeśli rodzice ubiegają się o przyjęcie dziecka do przedszkola po raz pierwszy bądź zmieniają przedszkole.

• Świąteczne akcje

Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły.

Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,

lecz ich serce jest bezpiecznym portem

dla wszystkich, którzy są w potrzebie.

Phil Bosman

Nasza szkoła brała czynny udział w różnych akcjach i zbiórkach charytatywnych. Podjęte działania rozwijają empatię, uczą większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych ludzi, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej! Nie byłyby one możliwe bez ogromnego zaangażowania ze strony rodziców i dzieci.

• Szkolna wigilia

22.12.2021

Przed nami święta Bożego Narodzenia, dziś społeczność szkolna zebrała się przy wspólnym wigilijnym stole jak jedna szkolna rodzina. Spotkanie odbyło się przy dźwiękach pastorałek i kolęd przepieknie zaśpiewanych przez uczniów oraz tradycyjnych wigilijnych potrawach przygotowanych przez rodziców klasy 8.