• Warsztaty dla dzieci - pierwsza pomoc przedmedyczna

18.03.2021

W ramach współpracy z Fundacją Na Rzecz Rozwoju SPZOZ w Wieluniu - Dla Zdrowia, w naszej szkole odbyły się warsztaty dla dzieci z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku zagrożenia zdrowia i życia. Zdobyta wiedza sprawiła, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Dzięki temu wiedzą, że nie należy bać się udzielać pomocy i potrafią zrobić to w sposób prawidłowy.

• 8 Marca - Dzień Kobiet

16.03.2021

Uczniowie klas 1-3 nie zapomnieli o Dniu Kobiet. Przygotowali swoim koleżankom krótką cześć artystyczną oraz drobne upominki.

Z okazji Święta Kobiet przedszkolaczki wraz z panią zrobiły sobie słodką ucztę. Przy pomocy miksera przygotowały bitą śmietanę, po czym samodzielnie udekorowały ją na talerzykach. Było pysznie !!

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

02.03.2021

W poniedziałek 1 marca 2021 r. po raz dziesiąty obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ostatnich latach, tego dnia w naszej szkole nie brakowało uroczystych wydarzeń upamiętniających bohaterów podziemia niepodległościowego.

W obecnym czasie, mimo pandemii i nauczania zdalnego, pamięć o tym święcie również jest podtrzymywana w naszej społeczności szkolnej. Planowane wydarzenia zmieniły swoją formułę. Uczniowie wysłuchali online prelekcji przygotowanych przez nauczycieli, obejrzeli film „Żołnierze Niezłomni NZS”, szóstoklasiści przygotowali plakaty z informacjami dotyczącymi działalności „Żołnierzy Wyklętych”.

• Prace plastyczne uczniów drugiej klasy

Pudełka na drobiazgi
                  Lubicie prezenty? Któż ich nie lubi! Swoją propozycję na oryginalny prezent przedstawili uczniowie klasy I i II. Wykonali piękne pudełka na drobiazgi z różnych materiałów. Przy odrobinie wyobraźni i twórczego podejścia do tematu powstały niezwykłe prace.

Bałwanki.

Choć resztki śniegu już topią się w promieniach słońca, w klasie drugiej królują jeszcze wesołe bałwanki z nietypowych materiałów. Takie bałwanki z pewnością się nie roztopią wraz z nadejściem wiosny.

• Teatrzyk u drugoklasistów

02.03.2021

Uczniowie klasy drugiej ciekawie spędzają czas w szkole. Uczą się także poprzez zabawę w teatr. Niedawno urządzili przedstawienie kukiełkowe na podstawie polskich legend. Samodzielnie przygotowali papierowe lalki do inscenizacji, a na swoje przedstawienie zaprosili młodszą koleżankę z klasy pierwszej. Zabawa była przepyszna.

• 14 lutego- Dzień Świętego Walentego

14.02.2021

Ten szczególny dzień, stał się okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

W tym roku ze względu na zdalne nauczanie uczniowie klasy III i IV wykonali piękne kartki walentynkowe oraz serduszka z masy solnej. Tymi prezentami obdarują swoich najbliższych.

Natomiast uczestnicy Szkolnego Koła Programistów przygotowywali dla siebie nawzajem zakodowane obrazki. Z odkodowaniem oczywiście każdy poradził sobie znakomicie.

05.02.2021

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem”

-Kornel Makuszyński.

4 lutego 2021r. odbyło się w naszej szkole pasowanie uczennicy klasy pierwszej na czytelnika biblioteki szkolnej. Lenka poznała zasady zachowania się w książnicy i sposób korzystania z księgozbioru. Zapoznana została także z dostępnym księgozbiorem, a w szczególności z przeznaczonym dla najmłodszych. W dalszej części uczennica rozwiązywała zagadki z tytułami bajek. Następnie pierwszoklasistka złożyła uroczyste przyrzeczenie, w którym zapewniła, że będzie czytała i dbała o udostępnione książki. Na koniec nastąpił akt pasowania i została oficjalnie przyjęta do grona czytelników. Na pamiątkę Lenka otrzymała okolicznościowy dyplom oraz książkę.

• Prace plastyczne

05.02.2021

Za oknem zimowa aura. O tej porze roku dzieci tworzą śnieżne rzeźby nie tylko ze śniegu. Uczniowie klasy pierwszej i drugiej „ulepili” swoje bałwanki na kartkach papieru wykorzystując nietypowe materiały. Oto próbki ich twórczego podejścia to tematu zimowych bałwanków.

Z kolei uczniowie klasy czwartej wykonali węglem rysunek drzewa uzyskując ciekawe efekty. Prezentujemy wyniki ich pracy.

22.01.2021

Mimo, że styczeń jest miesiącem zimowym, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich Babć i Dziadków.

To dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości.

Babcie i Dziadkowie to jedne z najważniejszych osób w życiu dzieci. To właśnie oni obdarzają je bezwarunkową miłością, poświęcają swój czas i energię.

• Wesołych Świąt!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

wszystkim Uczniom, Rodzicom, Pracownikom Administracji i Obsługi,
                  Emerytom, Absolwentom oraz wszystkim Sympatykom Szkoły

życzymy dużo zdrowia, spokoju i niezapomnianych wzruszeń.

Niech tegoroczne Święta, na przekór otaczającej nas rzeczywistości,
                  przyniosą szczęście, nadzieję i radość.
                  Niech będą niezapomnianym czasem spędzonym wśród najbliższych bez trosk i problemów.

• 6 grudnia - Dzień Świętego Mikołaja

06.12.2020

6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty,

wraca do nieba uśmiechnięty

W piątek 4 grudnia nasz oddział przedszkolny odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca.