• Wielkanocna akcja PCK

30.03.2023

W dniach 17-24 marca 2023 r przy współpracy Oddziału Rejonowego PCK w Wieluniu, wolontariusze SK PCK w Sieńcu przeprowadzili w szkole kwestę pieniężną. Każdy mógł wrzucić do puszki PCK dowolną kwotę.

Zebrane środki zostaną przekazane na pomoc świąteczną dla potrzebujących.

Może dzięki NAM, uczniom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Sieńcu potrzebujące osoby będą mogły uroczyście spędzić Święta Wielkanocne.

• Konkurs informatyczny

21.03.2023

Nasi uczniowie: Marcel Bator, Dominik Mielcarek oraz Piotr Pabijaniak wzięli dziś udział w POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY INFORMATYCZNEJ pod hasłem: “EDUsukces inFORMATyki”.

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu oraz Starostwo Powiatowe w Wieluniu pod patronatem Politechniki Łódzkiej.

• Dzień kolorowej skarpetki

23.03.2023

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Dziś w pierwszy dzień wiosny obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły również pamiętali o tym święcie.

• Dzień Wiosny

23.03.2023

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego.

Uczniowie pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób.

W wesoły nastrój wprowadziły wszystkich zabawne stroje, które przygotowali. Nietypowe były tez dzisiejsze lekcje, gdyż uczniowie zamienili się w nauczycieli.

• Warsztaty dla najmłodszych

21.03.2023

W środę 15 marca przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Poznali zwyczaje i tradycje świąteczne. Własnoręcznie wykonali tradycyjne pisanki. Po trudach twórczej pracy wzmocnili swoje siły w czasie wizyty w cukierni. To był ciekawy i pouczający wyjazd.

Społeczność Szkoły Podstawowej w Sieńcu składa serdeczne podziękowanie Panom:

Ireneuszowi Koniecznemu, Łukaszowi Szelidze, Łukaszowi Gmyrkowi, Pawłowi Gmyrkowi,
                  Zbigniewowi Pabijaniakowi, Łukaszowi Nowakowi, Karolowi Pietrzakowi,
                  Robertowi Kodłubańskiemu, Józefowi Ciupie

oraz pracownikowi Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudzie
                  za udostępnienie prywatnego sprzętu oraz przewóz i rozładunek opału dla szkoły.

• Na straży pamięci

05.03.2023

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to święto upamiętniające żołnierzy niepodległościowego podziemia,którzy z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy. Szkolni tropiciele historii nie zapomnieli o tym święcie. Wykonali gazetkę okolicznościową, obejrzeli film i prezentację.

• Spotkanie autorskie

05.03.2023

Czym jest doskonała przestrzeń do nawiązania bliższej relacji z czytelnikami? Oczywiście spotkaniem autorskim.

Dlatego po raz drugi gościliśmy w murach naszej szkoły p. Joannę Gradowską, która wydała nową książeczkę dla dzieci O Franku, psie Łatku i pożarze grodu . Pani Joanna w atrakcyjny sposób tym razem przedstawiła historię miasta. Dzieci oddziału przedszkolnego oraz kl. I-III z przyjemnością i dużą uwagą słuchały autorki książeczki.

• Warsztaty fizyczno-chemiczne

23.02.2023

Dzisiaj naszą szkołę odwiedził zespół „Zaelektryzowani” z spektaklem "Poczuj chemię do fizyki”. Celem pokazu było przybliżenie uczniom tajników fizyki i chemii w prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych uczniów szkoły.
                  Prowadzący zaprezentował widowiskowe eksperymenty i doświadczenia z helem, ciekłym azotem i wybuchowe spalanie wodoru oraz uczniowie mieli możliwość zaobserwowania poduszkowca. Zobaczyli oni, że nauka może być
                  wesoła, ciekawa i pasjonująca.
                  Ważne jest także, aby zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa przy próbie wykonywania doświadczeń, jedynie pod nadzorem osób dorosłych!

• Szkolne talenty

21.02.2023

W niedzielę 19 lutego z inicjatywy władz miasta zorganizowano uroczystość pod nazwą "Gala Wieluńskich Talentów". Statuetki z rąk burmistrza odebrali laureaci konkursów o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim oraz uczniowie mający na swoim koncie osiągnięcia sportowe.

Wśród uzdolnionej młodzieży znaleźli się także uczniowie naszej szkoły.

• Spotkanie z farmaceutką

16.02.2023

W dniu dzisiejszym odbyło się kolejne spotkanie w ramach szkolnej innowacji "Poznaje ciekawe zawody, spotykam interesujących ludzi".
                  W wydarzeniu uczestniczyły klasy 6-8. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali farmaceutki, pani Martyny Wróbel-Hadryś. Pani Martyna przybliżyła słuchaczom na czym polega praca farmaceuty, jakie należy posiadać umiejętności i predyspozycje, aby wykonywać ten zawód. Podczas prelekcji Pani Martyna pokazała uczniom w jaki sposób farmaceuta wykonuje m.in. maści według określonej receptury.
                  Zaciekawieni uczniowie zadawali wiele pytań. Spotkanie z pewnością skłoni uczniów do wielu przemyśleń nad swoją zawodową przyszłością.