• Kolejny sukces naszych uczniów!

24.05.2023

19 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie odbył się XVII Międzypowiatowy Konkurs Czytelniczy dla klas I-III, pod hasłem "Z książką dookoła świata". Po raz pierwszy patronat honorowy nad konkursem objął Kurator Oświaty.

Miło nam poinformować, iż nasze uczennice wykazały się bardzo dobrą pamięcią, świetną znajomością tekstu przeczytanych książek oraz doskonałym refleksem.

• Pętla Wieluńska 2023

24.05.2023

Mamy kolejne powody do dumy! 20 maja nasi uczniowie: Karina Majcher, Martyna Płuciennik, Tobiasz Płuciennik, Jakub Szeliga, Bartek Więsek i Jakub Grzesik wzięli udział w XV Masowym Biegu Ulicznym "Pętla Wieluńska".

W BIEGU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLASY IV-VI CHŁOPCÓW -600 m nasz uczeń Jakub Szeliga zdobył 3 miejsce

• Święto Konstytucji 3 Maja

07.05.2023

Majowe święta były w naszej szkole okazją do realizacji projektów edukacyjnych z nimi związanych. Uczniowie klas starszych wykonali prace plastyczne oraz kotyliony związane z tematyką obchodzonych świąt.

Młodsze dzieci miały możliwość wykazania się umiejętnością wykorzystania programów graficznych do tworzenia naszych symboli narodowych. Poznawały także historię ojczystą związaną z uchwaleniem naszej pierwszej Konstytucji, śpiewały piosenki patriotyczne. Miały sposobność przypomnienia i utrwalenia hymnu narodowego oraz kształtowania właściwych postawy wobec Polskich symboli narodowych.

21.04.2023

22 kwietnia 2023 r. to bardzo ważna data w Ekokalendarzu. W tym dniu wszyscy mieszkańcy naszej planety obchodzą Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Również nasi uczniowie postanowili uczcić ten dzień i złożyć Ziemi najlepsze życzenia.

Nasi młodsi milusińscy też pamiętali i przygotowali przepiękne prace plastyczne.

• Konkurs MARATON ÓSMOKLASISTY

21.04.2023

20 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Masłowicach został zorganizowany "MARATON ÓSMOKLASISTY 2023".

Serdeczne dziękujemy za zaproszenie.

Zachęcamy na przyszłości do udziału ósmoklasistów, którzy chcieliby w ten sposób zrobić ostateczną powtórkę do egzaminu.

Wszyscy maratończycy otrzymali nagrody książkowe, które ufundowały władze miasta. Wiceburmustrz Wielunia, pani Joanna Skotnicka - Fiuk, zapewniała, że każdy uczestnik otrzyma bezpłatny bilet do wieluńskiego kina.

• Spektakle teatralne

21.04.2023

W poniedziałek 17 kwietnia klasy młodsze uczestniczyły w spektaklu pt "Plastusiowy Pamiętnik" w naszym lokalnym kinie. Przedstawienie było bardzo pouczające, a dzieci z pewnością na długo je zapamiętają.

Uczniowie kl. IV- VIII obejrzeli we wtorek 18 kwietnia w wieluńskim kinie "Syrena" spektakl Mitologia. Wystąpili w nim aktorzy scen wrocławskich.

• Kolejne spotkanie w ramach innowacji

19.04.2023

17 kwietnia 2023 r. w klasach 6-8 odbyły się kolejne zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „Poznaję ciekawe zawody, spotykam interesujących ludzi” .

Naszą szkołę odwiedziła pani Katarzyna Kalemba – była uczennica Szkoły Podstawowej w Sieńcu. Obecnie lekarz rezydent ze Szpitala w Krakowie - absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego

• Konkursowa kostka Rubika

19.04.2023

W czwartek 13 kwietnia odbył się I Gminny Konkurs w Układaniu Kostki Rubika zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie, pod patronatem Burmistrza Wielunia. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności układania kostki Rubika na czas. Wielkie emocje i ogromna rywalizacja towarzyszyła zawodnikom w czasie trwania całego konkursu. Naszą szkołę reprezentowali: Konrad Prokop z kl. 4 oraz Piotr Pabijaniak z kl.7

• Turniej wiedzy pożarniczej

19.04.2023

5 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Jego celem jest przede wszystkim popularyzowanie zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Pamiątkowymi dyplomami nagrodzeni zostali: Julia Majcher, Dominik Mielcarek i Jakub Grzesik. Gratulacje! Opiekunem uczniów był Pan Grzegorz Kucharski.

• FIFA W KOPERNIKU 2023

19.04.2023

31 marca 2023r. uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w Powiatowym Turnieju FIFA, zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu pod patronatem Wicestarosty Wieluńskiego Krzysztofa Dziuby. Była to trzecia edycja tego wydarzenia, w której nie zabrakło również uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sieńcu. Pamiątkowymi medalami nagrodzeni zostali: Jakub Grzesik i Fabian Przyborowski. Opiekunem naszych e-sportowców był Pan Grzegorz Kucharski. Gratulacje!!!

• Spotkanie z wykładowcą akademickim

05.04.2023

Dzisiaj w szkole gościliśmy dr. Zdzisława Spychałę. Nasz gość - doktor nauk matematycznych - opowiadał nam o związkach muzyki z matematyką. Poprowadzony wykład był pod tytułem "Piękna i Bestia". Poznaliśmy kilku sławnych matematyków oraz muzyków. Uczniowie dowiedzieli się również o bryłach platońskich i gwiaździstych a także o kwadratach magicznych, piramidach liczbowych i ciągach, a w szczególności ciągu Fibonacciego.

• Spotkanie z Otylią Jędrzejczak

30.03.2023

Spotkanie z Otylią Jędrzejczak - najbardziej utytułowaną polską pływaczką i niezwykłą kobietą.

Współorganizatorem spotkania był Poseł Krzysztof Ciebiada, Burmistrz Wielunia oraz uczeń naszej szkoły Kacper Mordaka.

„Mając swój cel, nigdy nie obawiaj się tego, co będzie. Nie zawężaj swojego pola widzenia, nie uciekaj od tego, co kochasz, do czego jesteś stworzony i do czego dążysz. Siła tkwi w tobie (...)”- Otylia Jędrzejczak.