• Dziś wakacji nadszedł czas

26.06.2020

Ten rok szkolny był nietypowy pod wieloma względami. Razem musieliśmy się zmierzyć z różnorodnymi przeszkodami, z wieloma trudnościami. Choć nie zawsze było łatwo, daliśmy radę. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia. Byliśmy ze sobą w stałym kontakcie. Nauczyliśmy się wytrwałości w dążeniu do celu, obowiązkowości i sumienności.Teraz możemy udać się na zasłużony odpoczynek.

• Dzień Taty

23.06.2020

23 czerwca obchodzimy w Polsce Dzień Ojca.

W związku z tym świętem uczniowie dostali zakodowane zadanie. Po wykonaniu polecenia pojawił się kolorowy obrazek.

• Wakacyjne rady i przestrogi

19.06.2020

Wakacje tuż, tuż. Wszyscy z utęsknieniem czekają na odpoczynek. Pragniemy, aby ten wakacyjny czas wszyscy spędzili bezpiecznie. Uczniowie klas 4-6 przygotowali plakaty, które zawierają rady oraz przestrogi, o których musimy pamiętać w trakcie letniego wypoczynku.
                  Miłych, wesołych, bezpiecznych wakacji!

• Bezpieczne wakacje

18.06.2020

Zbliżają się wakacje, przed nami odpoczynek, więc trzecioklasiści przypomnieli sobie zasady bezpiecznego zachowania w różnych miejscach, np. w domu, nad wodą, w górach. Wykonali plakaty, które przypominają o bezpieczeństwie i promują odpowiednia zachowania.

• Razem dla Wojtusia

16.06.2020

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sieńcu dziękuje nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji #GaszynChallenge oraz wszystkim pozostałym pracownikom szkoły, którzy dołączyli się do zbiórki charytatywnej i wsparli Wojtusia Howisa w jego dramatycznej walce o życie.

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest dobroci wobec drugiego.” ~ Papież Franciszek

31.05.2020

Z okazji tegorocznego Dnia Dziecka
                  Dzieciom i Młodzieży, Przedszkolaczkom i Uczniom naszej szkoły,
                  życzymy samych radosnych chwil, aby zawsze uśmiech gościł na Waszych twarzach,
                  aby każdy dzień był radosną przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.
                  By otaczająca Was rzeczywistość pozwoliła Wam rozwijać Wasze pasje i talenty.
                  Niech Wasze marzenia się spełniają.
                  Życzymy Wam również, by ten trudny czas się skończył,
                  byśmy wszyscy mogli wrócić do normalności i spotkać się w szkole,
                  bo szkoła bez Was jest pusta i smutna, bo to Wy jesteście jej sercem i duszą.

• Dzień Mamy...

27.05.2020

Małe ,,CONIECO" dla mamy.

Z okazji Dnia Matki szóstoklasiści przygotowali dla swoich mam pyszne niespodzianki. Niektórzy uczniowie pochwalili się swoimi dokonaniami.

• Zdrowy styl życia

27.05.2020

Uczniowie klasy 5 i 6 pogłębiali swoje wiadomości o odżywianiu, przygotowywaniu potraw. Wykonali plakaty - Zdrowy styl życia, które mają promować dobre nawyki w naszym codziennym życiu oraz zaprojektowali etykiety swoich ulubionych potraw.

• Dzień Mamy

26.05.2020

Dzień Matki to ważne święto rodzinne. W tym dniu dzieci starają się jak najwięcej przebywać w otoczeniu swoich mam. Panuje miła atmosfera, mamy otrzymują od swoich dzieci różne upominki.

Ogrom miłości do swoich MAM uczniowie klasy II wyrazili w wykonanych laurkach, upominkach, kolorowych bukietach matematycznych, oraz przeprowadzonych wywiadach ze swoją ukochaną mamusią.

• Konkurs czytelniczy - rozstrzygnięty!

25.05.2020

25 maja w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy pod hasłem „NIESAMOWITA KSIĄŻKA -MUSISZ JĄ KONIECZNIE PRZECZYTAĆ”

Wyróżniły się trzy uczennice – Kornelia Jarema, Nikola Nowak i Maja Pabijaniak.

Serdecznie gratulujemy!

Czytajcie, bo jak mówią:

Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.

• Pierwszaki - młodzi artyści

21.05.2020

Pierwszaki przez cały czas zdalnego nauczania intensywnie pracują. Wykonują również ciekawe prace plastyczne, m.in. na tematy związane z obecną porą roku.

Motylki- słońce za oknem, a u nas kolorowy świat motyli.

Pszczoły- zbierają nektar z kwiatów. Już wkrótce będziemy zajadać pyszny miodek-dzieło pracowitych pszczelich rodzin.

• Stulecie urodzin św. Jana Pawła II

18.05.2020

W poniedziałek, 18 maja 2020 r. obchodzimy stulecie urodzin papieża - naszego rodaka Jana Pawła II. Benedykt XVI w specjalnym liście pisze "W Janie Pawle II uwidoczniły się na wszystkim moc i dobroć Boga".

Nie zapomnijmy wzniosłych przesłań Jana Pawła II -

"Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi"

• Najpiękniejszy miesiąc maj

18.05.2020

Mówi się, że maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Wiosna w pełni, a przyroda raczy nas kwitnącymi bzami, konwaliami czy zrywającymi przez wiatr dmuchawcami. Uczniowie klasy II cieszą się tym cudownym miesiącem i raczą nas przepięknymi dmuchawcami.

Cieszmy się więc i rozkoszujmy do woli majem.

liczba odwiedzin: 120456