• Tak jak w ubiegłym roku nasza szkoła przystąpiła do projektu "Dzień Bezpiecznego Internetu". W tym roku święto obchodzone jest 8 lutego. Uczniowie klas 4- 8 wysłuchają prelekcji na temat bezpieczeństwa w sieci oraz wezmą udział w konkursie on-line. Regulamin konkursu będzie ogłoszony w późniejszym terminie. Udział w konkursie jest dobrowolny. Termin organizacji konkursu to 8 lutego 2022 roku.

Dzień Bezpiecznego Internetu został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet". Chodzi głównie o to, by dzieci i młodzież nie były narażone na niebezpieczeństwa w trakcie korzystania z zasobów internetowych.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację "Dajemy Dzieciom Siłę" oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html