• Absolwenci naszego oddziału przedszkolnego to dzieci otwarte na świat, twórcze, samodzielne, bardzo dobrze przygotowane do nauki w szkole.

W naszej placówce wspieramy każde dziecko w rozwijaniu jego osobistego potencjału!

Odział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Sieńcu realizuje cele i zadania wynikające  z podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

Nasze działania skupiamy wokół wzmacniania potencjału twórczego i kreatywności dziecka, przekazując jednocześnie wiedzę i dając możliwość zdobywania nowych doświadczeń, rozwijania samodzielności i wiary we własne siły

W procesie dydaktyczno-wychowawczym korzystamy z najnowszych programów nauczania, wykorzystujemy metody i techniki aktywizujące, dostosowując je do   możliwości i potrzeb każdego wychowanka,  wyzwalając jednocześnie tkwiące w każdym dziecku moce twórcze i wytwórcze.

Dzięki temu, że nasz oddział przedszkolny jest małą placówką możemy sobie pozwolić na szeroko pojętą indywidualizację procesu dydaktyczno-wychowawczego. Nasze dzieci zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności pracując według własnego tempa i możliwości, podejmując zadania, do których są już gotowe.
          Nauczyciel, pracując z małą grupą wychowanków, może poświęcić każdemu dziecku więcej czasu i uwagi, dostrzec zdolności, zainteresowania i indywidualne potrzeby każdego dziecka, może szybko i skutecznie reagować na występujące problemy.

Realizując cele edukacji włączającej nasi wychowankowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi są otoczeni opieką specjalistów, pracujemy zgodnie z indywidualnymi programami terapeutycznymi opracowanymi dla każdego dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowany i kreatywny nauczyciel wychowania przedszkolnego z wieloletnim doświadczeniem, stale aktualizujący i poszerzający swoją wiedzę. Ponadto z przedszkolaczkami pracuje doświadczony nauczyciel języka angielskiego  i nauczyciel religii.

W pracy z dziećmi wykorzystujemy również nowoczesne środki do nauki i zabawy. Wszystkie proponowane przez nas rodzaje zabaw i zajęć są ze sobą integralnie powiązane. Obejmują zabawy i zajęcia rozwijające:

- mowę,

- myślenie,

- samodzielność,

- kreatywność,

- aktywność muzyczną,

- aktywność plastyczną,

- aktywność techniczną,

- aktywność motoryczną oraz zdrowotną w kontaktach ze środowiskiem przyrodniczo-społecznym,

- naukę języka obcego.

Nasz oddział przedszkolny organizuje i współorganizuje, wspólnie ze szkołą, szereg uroczystości, imprez okolicznościowych, spotkań dla lokalnego środowiska z udziałem rodziców, oraz zaproszonych gości, są to m.in.:

•          Sprzątanie świata - udział w ogólnopolskiej akcji,
          •          Bezpieczny przedszkolak- spotkania z przedstawicielami Policji, zajęcia praktyczne,
          •          Święto Pieczonego Ziemniaka-pożegnanie lata przywitanie jesieni,
          •          Październik miesiącem bibliotek szkolnych - Zostań książkowym bohaterem,
          •          W ramach akcji Zdrowe odżywianie: "Śniadanie daje moc", "Jedz kolorowo, żyj zdrowo",
          •          Dzień Edukacji Narodowej - uroczystość z udziałem całej społeczności SP w Sieńcu,
          •          Wycieczki
          •          Światowy Dzień Misia - Miś-mój mały przyjaciel,
          •          Andrzejki
          •          Mikołajki,
          •          Jasełka z udziałem całej społeczności SP w Sieńcu i środowiska lokalnego,
          •          Spotkanie wigilijne z udziałem całej społeczności SP w Sieńcu,
          •          Kostiumowy bal karnawałowy dla dzieci,
          •          Mój Dziadek i moja Babcia w przedszkolu,
          •          Pierwszy dzień wiosny
          •          Dzień Ziemi - propagowanie działań ekologicznych,
          •          Wielkanoc - spotkania świąteczne,
          •          Spektakle teatralne, koncerty, konkursy plastyczne, muzyczno - wokalne i inne,
          •          Dnia Matki i Dnia Ojca,
          •          Dzień Dziecka,
          •          Dzień Rodziny  - festyn rodzinny z udziałem społeczności lokalnej,
          •          Żegnaj przedszkole, witaj szkoło

Ponadto dzieci mogą prezentować swoje umiejętności i talenty uczestnicząc w różnorodnych konkursach organizowanych przez naszą szkolę i oddział przedszkolny, przez inne przedszkola i szkoły oraz różne instytucje kulturalno – oświatowe.

Rodziców zapraszamy do uczestniczenia w codziennym życiu naszego przedszkola i współtworzenia jego oferty.