• Jubileusz 50-lecia

• 24 maja 2013 r. Szkoła Podstawowa w Sieńcu obchodziła swój Jubileusz. Obchody rozpoczęto o godz. 10:00 mszą św. odprawioną w kościele bł. Jana Pawła II przez księży kanoników Łucjana Szeligę i Piotra Walterowicza.

Następnie w asyście OSP w Sieńcu wszyscy zgromadzeni przemaszerowali do szkoły.

O godz. 11:15 nastąpiła część oficjalna obchodów. Pani Dyrektor Alicja Nowak powitała przybyłych na uroczystość.

Następnie wprowadzono poczet flagowy i odśpiewano hymn państwowy. Uroczystość poprowadziły: Renata Stefanek – nauczycielka języka angielskiego w naszej szkole oraz Anna Gralak – absolwentka SP Sieniec.

Jubileusz szkoły był okazją do wspomnień. Konferansjerki przypomniały historię szkoły i przedstawiły dzieje najnowsze, a wszystko przeplatane było słowami poezji i dźwiękami utworów, których wykonawcami byli obecni uczniowie oraz absolwenci Zacnej Jubilatki. Nie zapomniano również o tych, którzy tworzyli historię, minutą ciszy uczczono ich pamięć.

Wręczono statuetki ludziom dobrego serca, którzy zawsze wspierali i nadal są obecni w życiu szkoły. W zacnym gronie znaleźli się: Bogumiła Czerniak – wieloletnia dyrektor SP Sieniec, Artur Włodarczyk – syn pierwszego dyrektora szkoły, Pani Stanisława Sobczak – żona zmarłego dyrektora SP Sieniec, p. Renata Urbanik – wieloletnia przewodnicząca Rady Rodziców, p. M. i J. Kowalowie, p. K. i S. Majewscy, p. D. i. J. Kowalowie, p. E. i. M. Mikołajczykowie. Wręczono również podziękowania w formie dyplomu oraz symbolicznej róży za wkład włożony w organizację Jubileuszu.

Ważnym momentem uroczystości było odsłonięcie tablicy pozostawiającej dla przyszłych pokoleń trwały ślad złotego jubileuszu ufundowanej przez przyjaciół szkoły.

Wszyscy goście mieli okazję obejrzeć archiwalne zdjęcia z początków szkoły i fotografie obrazujące dzień dzisiejszy oraz obejrzeć kroniki szkolne i dokonać wpisów. Wiele osób w tym dniu pozostawiło ślad właśnie na kartach kroniki, wyrażając swoje zadowolenie z udziału w jubileuszu i przekazując życzenia.

Słodkim punktem kulminacyjnym uroczystości był tort urodzinowy.