Galeria na szkolnych korytarzach

12.03.2023 18:53
          Twórczość Wisławy Szymborskiej

Ciekawostki z życia W. Szymborskiej, jej portrety z różnych okresów twórczości oraz znane i mniej znane wiersze są już dostępne dla naszych uczniów na wyciągnięcie ręki. Chętnych do duchowego "poczęstunku" arcysłowem zapraszamy do szkolnej galerii.

Recytacja wiersza kl. 8

12.03.2023 18:58
          Uczniowie klasy ósmej przygotowali nagranie swojej recytacji wiersza "Nic dwa razy".

Klasa VIII, która wkrótce opuści mury nasze szkoły zdecydowała się zaprezentować utwór W. Szymborskiej "Nic dwa razy".

Swobodny charakter wiersza kontrastuje z podejmowaną tematyką przemijania. Wiersz jest ilustracją przekonania, że los człowieka jest niepowtarzalny - niczego nie może przeżyć na nowo.

Mimo że "wszystko płynie" i "nie da się wejść dwa razy do tej samej rzeki" to trzeba cieszyć się tym, co i kogo mamy, kochać ludzi,  żyć chwilą obecną. Życzymy Wam drodzy ósmoklasiści, abyście jak najczęściej mogli wypowiadać słowa: "Chwilo trwaj! Jesteś piękna!"

Wislawa_Szymborska_kl8.mp4