• Sportowe przedszkolaki

07.10.2021

W dniu 16.09. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia ruchowo - sportowe przeprowadzone przez trenerów z Ogólnopolskiego Systemu Rozrywki Ruchowej. Były to zajęcia przy udziale rodziców przedszkolaków. Są to zabawy poprzez sport, rozwijające podstawy piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Zajęcia te są płatne. Zapraszamy dzieci do udziału.

• Wrześnowe rocznice

17.09.2021

Mamy obowiązek pamiętać o naszych przodkach i poprzednikach, którzy mimo represji i szykan pozostali do końca wierni Rzeczypospolitej

Nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieńcu również PAMIĘTAJĄ, dlatego 17 września w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy agresji ZSRR na Polskę. Podczas wystąpienia, uczniowie przypomnieli historię 17 września 1939 r., kiedy to Polska została zaatakowana przez Związek Sowiecki. Uczniowie przybliżyli najważniejsze wydarzenia oraz wspólnie recytowali wzruszające wiersze i śpiewali piękne piosenki.

• 15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki

16.09.2021

Już od wielu lat 15 września jest dniem wyjątkowym dla dzieci na niemal całym świecie. To właśnie wtedy w ponad 180 krajach obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Obchody Dnia Kropki zostały zainspirowane powieścią Petera Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot”. Jest to opowiadanie o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Dzięki kropce dziewczynka uwierzyła w siebie. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli animowany filmik o małej Vashti, od której tak naprawdę zaczęła się historia kropki. Przesłanie bajki jest jedno- każdy ma jakiś talent (być może jeszcze ukryty).

• Wycieczka rowerowa

16.09.2021

W dniu 15 września nastąpiła finalizacja innowacji pedagogicznej „Poszukuję, obserwuję, wnioskuję..”

Ostatnim etapem projektu była wycieczka rowerowa. Podczas wyjazdu uczniowie wykorzystywali w praktyce wiedzę zdobytą w ramach innowacji.

W czasie wycieczki odwiedziliśmy miedzy innymi punkt widokowy w Olewinie, odkrywkę geologiczną w kamieniołomie piaskowca żelazistego oraz zbiornik wodny w Widoradzu.
                  Wyprawa obfitowała w przygody! Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

16.09.2021

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej już 28 akcji Sprzątania Świata, które organizuje Fundacja Nasza Ziemia. Hasło tegorocznej akcji to "myślę, więc nie śmiecę...", a jej celem jest zachęcenie do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska. W tegorocznej akcji podjęliśmy wyzwanie posprzątania okolic terenu wokół szkoły i pobliskich dróg. Worki i rękawice dostarczyło nam Przedsiębiorstwo Komunalne z Wielunia - dziękujemy!!!

• Nowe inwestycje w naszej szkole

28.08.2021

Nasza szkoła przeszła remont sali gimnastycznej. Stary parkiet został rozebrany, a na jego miejsce została założona nowoczesna nawierzchnia. Sala została odmalowana i czeka już na uczniów. :)

Ponadto w wyniku konkursu "Nasze Ekologiczne Pracownie" organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi otrzymaliśmy dotację w wysokości 50 000 zł na zadanie pt. "Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej w Sieńcu".

• Innowacja pedagogiczna

17.06.2021

Wśród wielu działań naszej szkoły nie może zabraknąć zadań związanych z realizacją innowacji pedagogicznych.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie wraz z nauczycielami podejmują wiele ciekawych i twórczych zadań związanych z naszym kolejnym projektem pod nazwą: „Poszukuję,obserwuję,wnioskuję…”

Zajęcia innowacyjne odbywają się w oparciu o zaplanowana wycieczkę rowerową. Przed wyjazdem na terenie szkoły mają miejsce zajęcia przygotowawcze, obejmujące wiele przedmiotów nauczania. Po wycieczce odbędą się działania podsumowujące całokształt przedsięwzięcia.

• Rowerowa wycieczka

22.06.2021

Klasa pierwsza, druga i dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę rowerową po okolicy. Miło spędziły czas na grach i zabawach na świeżym powietrzu. Piknik w cieniu leśnych drzew umili rodzice słodkim poczęstunkiem.

• Piknik klasy 4

19.06.2021

W czwartek 17 czerwca uczniowie klasy 4 wraz z wychowawcą spędzili czas na pikniku klasowym. Każdy przyniósł ze sobą ulubione przekąski, napoje, gry i sprzęt sportowy.

Na trawie, na boisku rozłożyliśmy koce, przygotowaliśmy "stół piknikowy". Był to przyjemny czas zabawy i wypoczynku, podczas którego nikt się nie nudził.

• Święto truskawki

17.06.2021

Dzisiaj, uczniowie klasy III poszerzyli swoją wiedzę o najsmaczniejszym letnim owocu- truskawce. Dogłębnie poznali jej smak i zapach. Zapoznali się z bogactwem składników odżywczych. Wiedzą już ile zdrowia skrywa się w małej, czerwonej, soczystej truskawce. Przygotowali także wiele kulinarnych atrakcji.

liczba odwiedzin: 120111