Spotkanie z wykładowcą akademickim
05.04.2023Dzisiaj w szkole gościliśmy dr. Zdzisława Spychałę. Nasz gość - doktor nauk matematycznych - opowiadał nam o związkach muzyki z matematyką. Poprowadzony wykład był pod tytułem "Piękna i Bestia". Poznaliśmy kilku sławnych matematyków oraz muzyków. Uczniowie dowiedzieli się również o bryłach platońskich i gwiaździstych a także o kwadratach magicznych, piramidach liczbowych i ciągach, a w szczególności ciągu Fibonacciego.
Wisława Szymborska i piątoklasiści
30.03.2023Nasi uczniowie ciągle zgłębiają tajniki warsztatu poetyckiego Wisławy Szymborskiej. Noblistka tworzyła tzw. lepieje, czyli żartobliwy gatunek literacki, nonsensowne, komiczne wierszyki. Nazwę gatunkowi nadał Michał Rusinek. Piątoklasiści z werwą podjęli się nowego wyzwania i stworzyli własną galerię śmiesznych dwuwierszy.
Konkurs matematyczny dla uczniów klas młodszych
30.03.2023Uczniowie klasy 1 i 2 wzięli udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „ Puchacz Piotr” na etapie szkolnym.
Z niecierpliwością będziemy czekać na wyniki. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników.
11
Spotkanie z Otylią Jędrzejczak
30.03.2023Spotkanie z Otylią Jędrzejczak - najbardziej utytułowaną polską pływaczką i niezwykłą kobietą.
Współorganizatorem spotkania był Poseł Krzysztof Ciebiada, Burmistrz Wielunia oraz uczeń naszej szkoły Kacper Mordaka.
„Mając swój cel, nigdy nie obawiaj się tego, co będzie. Nie zawężaj swojego pola widzenia, nie uciekaj od tego, co kochasz, do czego jesteś stworzony i do czego dążysz. Siła tkwi w tobie (...)”- Otylia Jędrzejczak.
Wielkanocna akcja PCK
30.03.2023W dniach 17-24 marca 2023 r przy współpracy Oddziału Rejonowego PCK w Wieluniu, wolontariusze SK PCK w Sieńcu przeprowadzili w szkole kwestę pieniężną. Każdy mógł wrzucić do puszki PCK dowolną kwotę.
Zebrane środki zostaną przekazane na pomoc świąteczną dla potrzebujących.
Może dzięki NAM, uczniom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Sieńcu potrzebujące osoby będą mogły uroczyście spędzić Święta Wielkanocne.
Konkurs z okazji Światowego Dnia Wody
24.03.202322 marca to bardzo ważna data dla naszej Ziemi. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Wody. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w obchody i wzięli udział w "wodnym" konkursie fotograficznym. Prace wszystkich uczniów były bardzo ciekawe. Laureatami zostali:
- miejsce I Martyna Konieczna
Konkurs informatyczny
21.03.2023Nasi uczniowie: Marcel Bator, Dominik Mielcarek oraz Piotr Pabijaniak wzięli dziś udział w POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY INFORMATYCZNEJ pod hasłem: “EDUsukces inFORMATyki”.
Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu oraz Starostwo Powiatowe w Wieluniu pod patronatem Politechniki Łódzkiej.
Dzień kolorowej skarpetki
23.03.2023Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Dziś w pierwszy dzień wiosny obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły również pamiętali o tym święcie.
Dzień Wiosny
23.03.202321 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego.
Uczniowie pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób.
W wesoły nastrój wprowadziły wszystkich zabawne stroje, które przygotowali. Nietypowe były tez dzisiejsze lekcje, gdyż uczniowie zamienili się w nauczycieli.
Warsztaty dla najmłodszych
21.03.2023W środę 15 marca przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Poznali zwyczaje i tradycje świąteczne. Własnoręcznie wykonali tradycyjne pisanki. Po trudach twórczej pracy wzmocnili swoje siły w czasie wizyty w cukierni. To był ciekawy i pouczający wyjazd.
EduEWI - ósmoklasiści przed wyborem szkoły
12.03.2023W dniu 10 marca 2023 r. klasa VIII uczestniczyła w akcji Edu EWI promującej ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych w Wieluniu. Naszym przystankiem była Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich. Prezentujące się szkoły wywołały przychylność i sympatię.
Serdeczne dziękujemy Państwu Batorom za zorganizowanie dowozu.
Galeria na szkolnych korytarzach
12.03.2023Ciekawostki z życia W. Szymborskiej, jej portrety z różnych okresów twórczości oraz znane i mniej znane wiersze są już dostępne dla naszych uczniów na wyciągnięcie ręki.
Chętnych do duchowego "poczęstunku" arcysłowem zapraszamy do szkolnej galerii.
Dzień Bezpiecznego Internetu - warsztaty
23.03.2023Uczniowie klasy siódmej i ósmej 9 marca uczestniczyli w prelekcji zorganizowanej przez Polskie Centrum Programu "Safer Internet" pt. "Jak darmowe narzędzia internetowe mogą ułatwiać nam pracę?"
Uczniowie wysłuchali informacji o tradycyjnych oraz nowoczesnych narzędziach pomagających w organizacji swoich zadań. Mieli też możliwość aktywnie uczestniczyć w warsztatach biorąc udział w ankietach udostępnionych przez prelegenta.
Nadanie imienia szkole - akcje promujące
08.03.2023Klasa VIII, która wkrótce opuści mury nasze szkoły zdecydowała się zaprezentować utwór W. Szymborskiej "Nic dwa razy".
Swobodny charakter wiersza kontrastuje z podejmowaną tematyką przemijania. Wiersz jest ilustracją przekonania, że los człowieka jest niepowtarzalny - niczego nie może przeżyć na nowo.
8 marca - Święto Kobiet
07.03.2023W tym szczególnym dniu uczniowie naszej szkoły przygotowali okolicznościowe przedstawienie. Było dużo śmiechu i zabawy; zaskakujące wierszyki, udane pokazy taneczne oraz rewelacyjny występ zespołu.
10
Podziękowanie
06.03.2023Społeczność Szkoły Podstawowej w Sieńcu składa serdeczne podziękowanie Panom:
Ireneuszowi Koniecznemu, Łukaszowi Szelidze, Łukaszowi Gmyrkowi, Pawłowi Gmyrkowi,
Zbigniewowi Pabijaniakowi, Łukaszowi Nowakowi, Karolowi Pietrzakowi,
Robertowi Kodłubańskiemu, Józefowi Ciupie
oraz pracownikowi Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudzie
za udostępnienie prywatnego sprzętu oraz przewóz i rozładunek opału dla szkoły.
Na straży pamięci
05.03.20231 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to święto upamiętniające żołnierzy niepodległościowego podziemia,którzy z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy. Szkolni tropiciele historii nie zapomnieli o tym święcie. Wykonali gazetkę okolicznościową, obejrzeli film i prezentację.
Spotkanie autorskie
05.03.2023Czym jest doskonała przestrzeń do nawiązania bliższej relacji z czytelnikami? Oczywiście spotkaniem autorskim.
Dlatego po raz drugi gościliśmy w murach naszej szkoły p. Joannę Gradowską, która wydała nową książeczkę dla dzieci O Franku, psie Łatku i pożarze grodu . Pani Joanna w atrakcyjny sposób tym razem przedstawiła historię miasta. Dzieci oddziału przedszkolnego oraz kl. I-III z przyjemnością i dużą uwagą słuchały autorki książeczki.
Warsztaty fizyczno-chemiczne
23.02.2023Dzisiaj naszą szkołę odwiedził zespół „Zaelektryzowani” z spektaklem "Poczuj chemię do fizyki”. Celem pokazu było przybliżenie uczniom tajników fizyki i chemii w prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych uczniów szkoły.
Prowadzący zaprezentował widowiskowe eksperymenty i doświadczenia z helem, ciekłym azotem i wybuchowe spalanie wodoru oraz uczniowie mieli możliwość zaobserwowania poduszkowca. Zobaczyli oni, że nauka może być wesoła, ciekawa i pasjonująca.
Ważne jest także, aby zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa przy próbie wykonywania doświadczeń, jedynie pod nadzorem osób dorosłych!