• Jubileusz 60-lecia wraz z nadaniem imienia

• 28 września 2023 roku zapisze się złotymi zgłoskami w historii naszej szkoły. Tego dnia nastąpiło uroczyste nadanie imienia naszej placówce. Jesteśmy Szkoła Podstawową im. W. Szymborskiej w Sieńcu. Uroczystość połączono z jubileuszem 60-lecia szkoły.

Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości. Wielkim wyróżnieniem była dla nas obecność profesora Michała Rusinka, osobistego sekretarza noblistki. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy wspomnień z okresu pracy profesora z Wisławą Szymborską.

Gościliśmy także przedstawicieli władz, przyjaciół szkoły, sponsorów, absolwentów, rodziców uczniów. Padło wiele ciepłych słów gratulacji i podziękowań dla zacnej jubilatki.

Centralnym punktem uroczystości było przekazanie przez przedstawicieli Rady Rodziców sztandaru na ręce pani Dyrektor. Następnie sztandar przejęli uczniowie szkoły. W skład pierwszego w historii pocztu sztandarowego weszli: Martyna Konieczna, Alicja Świt, Jakub Wróbel. Przedstawiciele wszystkich klas złożyli ślubowanie dbania o honor i dobro szkoły. Tej podniosłej chwili towarzyszyły poczty sztandarowe wszystkich szkół Gminy Wieluń.

Pięknym podsumowaniem oficjalnych uroczystości był występ artystyczny naszych uczniów w całości poświęcony twórczości patronki. Nie zabrakło w nim recytacji znanych i mniej znanych utworów poetyckich pani Szymborskiej oraz współczesnych piosenek opartych na jej tekstach.

W godzinach popołudniowych została odprawiona Msza Św. w intencji całej społeczności szkolnej.