8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. To święto jest okazją do promocji czytelnictwa i bibliotek. Rozpoczyna trwający od 8 do 15 maja Tydzień Bibliotek. Z tej okazji uczniowie klasy 2 i 3 obejrzeli prezentację o pracy bibliotekarza i bibliotek. Obecnie biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie wypożycza się książki, ale również spotkania, warsztaty, konkursy, wystawy, rozmowy, dostęp do Internetu. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe zakładki i słodkie co nieco. Dziękujemy w imieniu naszej pani bibliotekarki za życzenia i miłe słowa.
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
Pszczoły- nasi mali przyjaciele
IV EDYCJA RATUJ PSZCZOŁY-ZASIEJ NASIONA!
9 maja uczniowie klas 0-3 wzięli udział w warsztatach, podczas których dowiedzieli się dużo o życiu pszczół oraz mieli okazję zajrzeć do prawdziwego ula. Zobaczyli akcesoria pszczelarskie i usłyszeli jak wygląda praca pszczelarza.Dzieci same wykonały świeczki z wosku pszczelego i posmakowały pysznego miodku! Na koniec zajęć otrzymały dyplomy oraz do wysiania nasiona roślin miododajnych.
24
Konkurs języka angielskiego
23 kwietnia uczniowie naszej szkoły Mikołaj Mordaka z kl.6 i Wiktoria Pietrzak z kl.5 brali udział w I Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie.
Konkurs sprawdzał umiejętności językowe, a szczególnie pisania tekstu słuchanego, motywował także młodzież do nauki języka obcego i rozwijania umiejętności językowych.
Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę.
Konkurs pierwszej pomocy
23 kwietnia 2024r. w auli Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odbyła się siódma edycja regionalnego konkursu dla dzieci i młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy „Uratować znaczy żyć”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 25 im. Stanisława Staszica w Częstochowie. Patronat nad konkursem objął Komendant Miejski Policji w Częstochowie wraz z Prezydentem Miasta Częstochowy i Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Celem przedsięwzięcia było propagowanie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kształtowania postaw prospołecznych wśród dzieci i młodzieży. W zmaganiach wzięło udział 63 uczniów z 21 szkół podstawowych z trzech województw. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością zasad udzielania pomocy poszkodowanym. Musieli też znać zasady prawidłowego poruszania się po drodze, bezpiecznego zachowania się w górach i nad wodą oraz posiadać wiedzę z zakresu pożarnictwa. Ich zmaganiom przyglądali się i oceniali zasiadający w konkursowej komisji częstochowscy strażacy, służby medyczne i policjanci z wydziału ruchu drogowego i prewencji. Naszą szkołę reprezentowały: Gmyrek Julia, Kodłubańska Lena, Konieczna Martyna, które w zawodach uplasowały się na V miejscu. Ogromne słowa uznania dla dziewczyn i wielkie GRATULACJE!!!
Konkurs Czytelniczy "Warto pomagać i czynić dobro"
W dniu 19 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie odbył się w XVIII Międzypowiatowy Konkurs Czytelniczy dla klas I-III pod hasłem „Warto pomagać i czynić dobro”. Honorowy patronat nad konkursem po raz kolejny objął Łódzki Kurator Oświaty. Głównymi celami konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych, motywowanie do samodzielnego czytania, a także pogłębianie wiedzy na temat dobroczynności oraz kształtowanie wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.
Zadania konkursowe dotyczyły znajomości następujących książek:
• Marek Michalak „Opowieści o tym, co w życiu ważne”
• Katherine Alice Applegate „Drzewo życzeń”
• Marcin Pałasz „Sposób na Elfa”
• Tom Justyniarski „Psie troski”
• Kasia Keller „Antykwariat dobrych życzeń”
Uczniowie czytając powyższe lektury mogli dowiedzieć się jak troszczyć się o siebie, o innych oraz o wszystko, co ich otacza.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu wiedzy, w którym uczniowie mogli wykazać się znajomością treści przeczytanych utworów. W drugiej części konkursu uczestnicy rozpoznawali zdania w zgadywance „Prawda – fałsz”, odgadywali tytuł książki po wysłuchaniu jej fragmentu, odpowiadali na wylosowane pytania. Wszyscy wykazali się świetną znajomością konkursowych lektur, a nasze uczennice Zofia Nykiel oraz Natasza Pasieka zdobyły wyróżnienia. Brawo dziewczynki!
Trzecioteścik
23 kwietnia uczniowie klasy III przystąpili do Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty OMNIBUS 2024
Międzynarodowy Dzień Ziemi
Planeta kontra tworzywa sztuczne” to tegoroczne hasło Międzynarodowego Dnia Ziemi, obchodzonego właśnie dzisiaj - 22 kwietnia. Dzień Ziemi obchodzimy już ponad 50 lat i za każdym razem przypominamy sobie i innym, co można zrobić dla dobra naszej błękitnej planety. W tym roku nasza szkoła również postanowiła włączyć się w obchody tego dnia i zasadzić drzewa. Każda klasa otrzymała swoje drzewko, którym będzie się opiekować przez najbliższe lata szkoły.
Pamiętajmy! Drzewa zmieniają środowisko, w którym żyjemy. Poprawiają jakość powietrza, łagodzą klimat, redukują hałas oraz są schronieniem wielu zwierząt.
14
Konkurs „Giga pszczoła” na Dworcu Kulturalnym Wieluń Dąbrowa
Uczniowie klasy VI stanęli w szranki konkursu plastycznego pod wdzięczną nazwą „Giga pszczoła”, który Wieluński Dom Kultury zorganizował z okazji Dnia Ziemi. 22 kwietnia na Dworcu Kulturalnym Wieluń Dąbrowa zaprezentowali swoją prace.
16
Archiwum Aktualności
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie